Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
11-10-2018

W dniu 9 października 2018 roku uczniowie lubańskiej Jedynki rywalizowali w Dyktandzie Niepodległościowym pod hasłem „Po polsku o historii”. Była to szczególna okazja do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym,

bowiem w tekstach do napisania pojawiły się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę.

W VI Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii” brało udział jednocześnie 1600 szkół z sześciu województw! Tyle osób w jednym czasie wspólnie uczyło się historii po polsku! W naszej szkole w kategorii klas IV-VI brało udział 17 uczestników, natomiast w wśród klas VII, VIII i gimnazjum 11 uczniów.

W salach szkolnych w dniu pisania dyktanda pojawiły się flagi narodowe, a uczniowie odświętnym strojem akcentowali postawę zaangażowania w pielęgnowanie narodowej tradycji i historii. Największą wartością tegorocznego konkursu była świadomość przynależności do wielkiej wspólnoty osób piszących „po polsku o historii” w tym samym czasie. Tegoroczny udział w konkursie był także próbą ustanowienia rekordu w zakresie liczby osób piszących dyktando jednocześnie, bowiem projekt został zgłoszony do polskiego przedstawiciela Księgi Rekordów Guinnessa.

Uczniowie, którzy uzyskali co najmniej 75% punktów po weryfikacji prac najpierw przez komisję szkolną, następnie przez Dolnośląską Komisję Konkursową, mają szansę na zakwalifikowanie się do etapu wojewódzkiego.

Wśród naszych uczestników 75 % punktów i więcej uzyskały uczennice: Maja Łyp z klasy V a, Inez Kuzdrowska z VI a oraz Julia Majewicz z VI a. Uzyskanie tak wysokiego wyniku w etapie szkolnym to powód do radości i gratulacji. Mamy nadzieję, że prace naszych uczennic przejdą do kolejnych eliminacji. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników Dolnośląskiej Komisji Konkursowej.

I.S.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...