Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
11-10-2018

W dniu 10.10.2018 roku w Olszynie odbył się, już po raz 16 z rzędu Finał Dolnośląski Sztafetowych Biegów Przełajowych. W trakcie zawodów odbyła się Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2018/2019 na Dolnym Śląsku.

Gośćmi Inauguracji i Finału byli między innymi Patron imprezy Burmistrz Olszyny pan Leszek Leśko i Marszałek Województwa Dolnośląskiego pan Cezary Przybylski, którzy dokonali oficjalnego otwarcia Sportowego Roku Szkolnego. W Finale Dolnośląskim Sztafetowych Biegów Przełajowych brały udział reprezentacje szkół składające się z 10 dziewcząt lub 10 chłopców – mistrzowie powiatowych eliminacji. Biegi odbyły się w 3 kategoriach :Igrzyska Dzieci 2006 i młodsi ,Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2003-2005, uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych i III klas gimnazjów oraz Licealiada Młodzieży 1999 i młodsi .Ponadto odbyły się biegi specjalne: „Przedszkolaki na start” - bieg dziewczynek i chłopców z przedszkoli oraz w ramach programu  „Sprawny Dolnoślązaczek biega” – bieg dziewczynek  i chłopców klasa I - III szkół podstawowych. W inauguracyjnym biegu "Przedszkolaki na start" zwyciężył Filip Moryto z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Lubaniu. Łącznie w zawodach wzięło udział ponad 1200 uczestników.

                                                     J.W.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...