Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
14-05-2018

W ramach realizacji projektu „Przedszkole młodych patriotów” trójkowe przedszkolaki pogłębiły swoją wiedzę na temat postaw patriotycznych oraz roli patriotyzmu lokalnego podczas spotkania z Mjr Wojska Polskiego Stanisławem Marczyńskim.

Przedstawicielami harcerstwa – Panem Andrzejem Waniczkiem – komendantem hufca ZHP oraz podharcmistrzami Konradem Szpilczak, Kamilą Pietraszkiewicz, Agatą Kuligowską.Przedszkolaki bardzo ucieszyły się ze spotkania z żołnierzem, który podczas pogadanki przypomniał dzieciom nasze barwy narodowe, najmłodsi dowiedziały się wielu ciekawostek o pracy majora, miały okazję obejrzeć eksponaty z misji zagranicznych, a podsumowaniem spotkania była prezentacja pt. „Zawód żołnierz”. Spotkanie z Panem majorem wzmocniło wśród dzieci przywiązanie do naszej okolicy z uwagi na to, iż Pan Stanisław Marczyński pochodzi z Lubania. Wszakże kształtowanie u dzieci poczucia przynależności społecznej oraz postawy patriotycznej to jeden z celów wychowania przedszkolnego. Największą jednak atrakcje stanowił fakt, że każdy chętny przedszkolak choć przez chwilę mógł się poczuć jak żołnierz i założyć element munduru, ponieważ nasz gość przyniósł ze sobą nie tylko części munduru, lecz również wiele pamiątek z odbytych misji w Syrii, Iraku i Afganistanie.Kolejną niespodzianka dzisiejszego poranka były odwiedziny przedstawicieli z ZHP w Lubaniu. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudził sztandar, który podharcmistrz przyniósł ze sobą. Przedszkolaki dowiedziały się kim są harcerze, czym się zajmują, jak działają, poznały zasady kodeksu harcerskiego postępowania i sposoby zdobywania sprawności. Uwieńczeniem naszego spotkania była wspólna zabawa z zaproszonym gośćmi, którym to serdecznie dziękujemy za dzisiejsze wspólne spotkanie oraz za to, że przybliżyły i uświadomiły dzieciom jak ważne jest przywiązaniu do swej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, do obyczajów i kultury narodowej.

                                                                 J.M. 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...