Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
16-04-2018

Ten rok szkolny obfitował w językowe sukcesy naszych uczniów. Niezmiernie cieszy fakt, że nasi uczniowie uczestniczą w tak prestiżowych konkursach i osiągają naprawdę dobre wyniki. W naszej szkole wyjątkowo uzdolniona językowo jest Małgorzata Brodawka – uczennica klasy VII a.

Siódmoklasistka zaczęła od udziału w III Dolnośląskim Konkursie Języka Niemieckiego zDolny Ślązaczek – etapu szkolnego i powiatowego. Eliminacje te odbywały się online. Udział w konkursie na tym szczeblu wymagał wielu przygotowań. Do finału (części pisemnej) uczennica musiała przeczytać lekturę w języku niemieckim (około 100 stron tekstu i ćwiczeń).

W finale znalazła się wśród 61 uczestników z województwa. Należy zaznaczyć, iż  60% z nich było pochodzenia niemieckiego. Test sprawdzał rozumienie tekstów słuchanych, czytanie ze zrozumieniem, znajomość struktur gramatyczno-leksykalnych, wiedzę o krajach niemieckich obszaru językowego oraz dość obszerną wypowiedź pisemną.

Niestety, do uzyskania dyplomu finalisty naszej uczennicy zabrakło tylko 1 punktu.

Gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów językowych!

I.S.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...