Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
05-04-2018

5 kwietnia od rana w naszych salach było marchewkowo- pomarańczowo. Świętowaliśmy bowiem ,,Dzień Marchewki”, a wszystko to za sprawą realizowanego w naszym przedszkolu programu edukacyjnego ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Podczas oglądania prezentacji multimedialnej dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat pochodzenia i walorów odżywczych marchewki. Rozwiązywaliśmy zagadki, śpiewaliśmy piosenki, słuchaliśmy wierszy… a wszędzie królowała ruda marcheweczka. Próbowaliśmy swoich sił w działaniach matematycznych, w konkursach i zawodach marchewkowych , a także tańczyliśmy marchewkowy taniec. Zmęczeni degustowaliśmy sok – oczywiście marchwiowy , a także z wielkim apetytem zajadaliśmy się własnoręcznie obranymi marchewkami. Podczas prac plastycznych tematem przewodnim w tym dniu stała się oczywiście marchewka, a my malowaliśmy, wydzieraliśmy, wyklejaliśmy i wycinaliśmy marchewkowe  portrety oraz wykonaliśmy ,,marchewkowego giganta". ,,Dzień Marchewki" dostarczył wszystkim wielu miłych wrażeń, ale przede wszystkim promował spożywanie warzyw w postać surówek i soków.

                                                                                                                B.S.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...