Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
17-04-2017

Kiedy zmęczeni zimą, z coraz większym utęsknieniem wyglądamy wiosny, w pierwszą niedzielę po wiosennej pełni księżyca nadchodzi Wielkanoc.

Jest to najstarsze, najważniejsze i najbardziej radosne święto, obchodzone przez wszystkie wyznania chrześcijańskie. Wielkanoc, zwana też Paschą ma upamiętniać zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Czas jej obchodów ustalono w 325 roku. Najwcześniej przypada 22 marca, najpóźniej 25 kwietnia. Bogate i różnorodne są tradycje, którymi obrosła Wielkanoc przez wieki. Łączą w sobie elementy religijne z obyczajowością ludową. Święta wielkanocne poprzez swoją obrzędowość i kolorystykę mają również wpływ na rozwój poczucia estetyki. Dlatego tak ważnym w procesie rozwoju jednostki jest proces przybliżania dzieciom zwyczajów wielkanocnych, a osobami wiodącymi i kierującymi są dorośli – rodzice i wychowawcy. To od nas – dorosłych- zależy czy przetrwają, i na ile, w pamięci i działaniu najmłodszego pokolenia- dziś jeszcze przedszkolaków? A czas płynie szybko…Oto jak przedszkolaki zapoznawały się z tradycjami i zwyczajami wielkanocnymi, zapraszamy do galerii.                      


                                                                                                                                             M. BNasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...