Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
14-02-2017

14 lutego dzieci z PM 3 zaakcentowały czerwonym ubiorem i wspaniałym nastrojem szczególny czas. Sale były pięknie przystrojone, panowała pogodna atmosfera. Różnorodne zabawy, pląsy, prace plastyczne - przyczyniły się do niezapomnianych wrażeń.

Przedszkolaki rozmawiały na temat patrona, koloru miłości, symbolu i zwyczaju Walentynek. Dostrzegły także pozytywne cechy u siebie i innych, rozmawiały o tolerancji. „Czerwoni” aktywnie uczestniczyli w zabawach ruchowych przy muzyce, quizach, rozwiązywaniu krzyżówek na temat zakochanych bajkowych par. Były zagadki, zajęcia manualne, plastyczne. Wszystkie czynności wiązały się z wyjątkowym dniem, któremu towarzyszyła pacynka – królewna Walentynka. Lalka podarowała dla każdego - własnoręcznie wykonaną - karteczkę w kształcie serduszka. Napisała również miłe słowa: „Cieszę się, że Cię poznałam.Od razu bardzo Cię polubiłam”. Spędziła z przedszkolakami przemiłe chwile głównie na zabawach. Pod koniec zajęć „czerwoni” otrzymali lizaki - serduszka. Dzieci miały możliwość uwrażliwienia się na drugą osobę, kształtowania wypowiedzi, koncentracji uwagi, spostrzegawczości, orientacji w schemacie własnego ciała, koordynacji ruchowej, manualności, również nauki pracy w zespole. Dzieci wykonały również walentynkowe laurki dla rodziców i personelu przedszkola. To był wspaniały dzień przyjaźni i miłości.

                                                                                                      S.S.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...