Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
22-05-2013

Dnia 16.05.2013 r. uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu wzięli udział w Finale Powiatowym Indywidualnych Mistrzostw Gimnazjów w Lekkiej Atletyce. Nasz uczeń Przemysław  Kwiatkowski zajął pierwsze miejsce w pchnięciu kulą. Jego wynik 13,35 jest obecnym rekordem szkoły.

Pozytywnie nastroił nas bieg grupy czterech chłopców: Grzegorza Kwiatkowskiego, Przemysława Kwiatkowskiego, Szymona Pryputniewicza oraz Daniela Dubiela, którzy zwyciężyli w sztafecie szwedzkiej.

Powodów do dumy przysporzyli nam również: Anna Kurek, która uplasowała się na trzecim miejscu w biegu na 600 m oraz Szymon Pryputniewicz z drugim wynikiem na 300 m. Wielu uczniów ambitnie walczyło na stadionie, jednak zabrakło im szczęścia by zdobyć miejsce na podium. Otarli się o nie Daniel Dubiel w skoku w dal, Damian Wilk w pchnięciu kulą oraz uczennica klasy pierwszej Patrycja Alencynowicz  w biegu na 1000 m.

Nadzieję pokładamy w zawodnikach z klas pierwszych, którzy mimo małego doświadczenia całkiem nieźle poradzili sobie w rywalizacji gimnazjalistów takich jak: Michał Zawadzki, który startował w pchnięciu kulą. Naszym sportowcom gratulujemy i życzymy dalszej motywacji do pracy.