Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
26-01-2022

Porozumienie w sprawie organizacji kolejnej edycji Bukowińskich Spotkań podpisane. Tego lata w Lubaniu znów zagoszczą przytupy, podskoki i pląsy w ludowej oprawie.

Kalendarz imprez miejskich od kilku lat ubarwiają Bukowińskie Spotkania. Taniec i śpiew w folkowym wydaniu ma swoich stałych fanów, ale z uwagi na niewątpliwą krasę, bogactwo kulturowe i niespożyte pokłady energii cieszy się również zainteresowaniem osób, dla których ludowe klimaty są na co dzień nieco obce. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny to wydarzenie organizowane na szeroką skalę przez kilka krajów. Rozsiani po świecie Bukowińczycy pielęgnują swoje korzenie, a przy tym zarażają miłością do niezwykłej krainy historycznej i wyjątkowej społeczności.
- 21 stycznia miałem przyjemność uczestniczyć w spotkaniu, które było poświęcone organizacji Bukowińskich Spotkań w roku bieżącym. Zawsze z wielką radością gościmy bukowińskich artystów w Lubaniu i nie inaczej będzie tym razem. Cieszy mnie, że wśród lubanian żyją potomkowie Bukowińczyków, a nasze „Echo Bukowiny” rozbrzmiewa na licznych wydarzeniach podkreśla Burmistrz Miasta Lubań, Arkadiusz Słowiński.
Spotkanie inaugurujące przygotowania do kolejnej edycji festiwalu odbywa się co roku u innych gospodarzy. Tym razem zaproszono wszystkich do Rumunii. Lubań reprezentował burmistrz Arkadiusz Słowiński. Na spotkaniu obecni byli również między innymi: pomysłodawca i wieloletni organizator wydarzenia Zbigniew Kowalski, wicegubernator Suczawy i Czerniowiec, burmistrz Campulung Moldovenesc oraz mer Czerniowiec i przedstawiciel z Węgier. Moment podpisania dokumentów był okazją do rozmów prowadzonych w niezwykle miłej oprawie. Nie mogło bowiem zabraknąć choć namiastki bukowińskich możliwości i drobnej zapowiedzi tego, co zobaczymy 18 i 19 sierpnia w Lubaniu.
(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...