Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
25-01-2022

W dniu 17.01.2022 podczas lekcji j. polskiego w klasie 7e prezentowaliśmy wybrane dzieła sztuki w formie “żywych obrazów”.

Moje koleżanki i koledzy do prezentacji wybrali dzieła z różnych epok,  stworzone w różnych stylach malarskich. Hania i Maja zaprezentowały obraz francuskiego malarza Auguste Renoir pt. “Siostry na tarasie”, były ubrane w kapelusze  udekorowane, przyniosły do klasy kosz pełen kwiatów, wybornie wymyśliły liściaste tło, do którego posłużyła dziewczynom jedwabna pościel. Bardzo dobrze upodobniły się do dzieła.

Kolejny zaprezentowany obraz został namalowany przez hinduskiego malarza Afarima Sajedi o tajemniczej nazwie “Chef Offer 2”. Jest to cykl kilku obrazów przedstawiających hinduskę w różnych strojach, w którą wcieliła się Zuzia, w tym celu zawiązała na głowie czerwoną chustę w sposób wręcz identyczny do tego przedstawionego na obrazie. Przygotowała też własnoręcznie wykonane sztućce , aby bardziej upodobnić się do  bohaterki obrazu, nałożyła na twarz ciekawy makijaż. Ola natomiast wybrała obraz holenderskiego malarza Jana Vermeer pt. “Dziewczyna z perłą”, który przedstawia portret dziewczyny w niebiesko- żółtej chuście na głowie, Ola założyła również kolczyki i niemal identyczny strój. Jej prezentacja była bardzo realna.

Dwie osoby w klasie zaprezentowały obraz surrealistycznego malarza Rene Magritta “Syn człowieczy”. Była to Zuzia i ja. Osobiście ubrałem się w białą koszulę, czerwony krawat i marynarkę. Na głowę założyłem czarny kapelusz do którego przyczepiłem wycięte zielone jabłko. Zuzia ubrała się bardzo podobnie. Uważam, że obydwie prace bardzo dobrze odwzorowały obraz.

 Klaudia przedstawiła obraz polskiej malarki Tamary Łempickiej “Mądrość”, który przedstawia czytającą kobietę w czarnym ubraniu i czerwonym turbanie.

Natalia i Julia  świetnie odnalazły się w obrazie Augusta Renoir o  tytule “Czytające dziewczyny, ale to nie koniec atrakcji i wcieleń, resztę zobaczycie na zdjęciach, naprawdę warto.

Większość prac przedstawiała dzieła współczesnych malarzy. Wszystkie żywe obrazy były interesujące, zaciekawiły nas w trakcie przygotowań i prezentacji. Uczniowie wykazali się pomysłowością w realizacji projektów. Praca ta była bardzo przyjemna i z pewnością sprawiła mnie, jak i reszcie klasy wiele radości podczas opracowania zadania. Samo przebieranie się było świetną zabawą, a dzięki temu mogliśmy poznać wielu artystów i ich twórczość. Mam nadzieję, że takie lub podobne projekty pojawią się jeszcze w tym, jak i następnym roku szkolnym.

                                                         red. Mateusz Wiśniewski kl. VIIe

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...