Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
17-02-2020

Młodzieżowa Rada Miasta Lubań prężnie rozwija swoją działalność i sięga już poza Salę Rajców w Lubaniu.

Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Lubań, Mateusz Kasprzak 10 lutego br. brał udział w spotkaniu z Adamem Andruszkiewiczem, Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji. Spotkanie dotyczące „Bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci” zorganizowano w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu.
W spotkaniu uczestniczyli również: Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko, Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk oraz I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Piotr Leciejewski. Na Sali nie mogło zabraknąć głównych adresatów prowadzonych rozmów, czyli dzieci i młodzieży z Dolnego Śląska. W głównej mierze byli to przedstawiciele Młodzieżowych Rad z Dolnego Śląska oraz młodzi radni z Sejmiku Wojewódzkiego. Swoją obecność zaznaczyli również nauczyciele/opiekunowie, którzy czynnie uczestniczyli w wydarzeniu.
Podczas spotkania poruszano tematy bezpiecznego korzystania z sieci, dbania o własną prywatność czy zagrożeń w Internecie. W trakcie rozmów z dziećmi i młodzieżą wywiązała się ciekawa dyskusja w sprawie bezpieczeństwa w Internecie. Wydarzenie zakończyła wspólna konferencja prasowa. Spotkanie oraz rozmowy kuluarowe pokazały, że przed Młodzieżową Radą Miasta Lubań stoi wiele wyzwań, ale też i wiele możliwości rozwoju.
Serdeczne podziękowania dla Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta Wrocławia Nikodema Czupryny za zaproszenie lubańskich młodych rajców na sesję MRM Wrocławia. Podziękowania należą się również młodemu radnemu Kamiennej Góry Grzegorzowi Chodkowskiemu za rozmowę o współpracy młodzieżowych rad miasta.
(Młodzieżowa Rada Miasta Lubań/ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...