Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
02-12-2019

W dniach 27.11 oraz 28.11 uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w lekcji kulturowej dotyczącej Święta Dziękczynienia, która została zorganizowana przez nauczycielkę języka angielskiego Panią Aleksandrę Przygoda.

Uczniowie na początku pomalowali swoje twarze farbami, żeby wyglądem przypominać Indian, którzy są kluczowi w Święcie Dziękczynienia.

Następnie obejrzeli i wysłuchali prezentacji na temat tego Święta: jak powstało i jak obchodzone jest dzisiaj. Uczniowie byli bardzo zainteresowani zajęciami, ponieważ w Polsce mało się o nim słyszy i nie jest ono takie popularne jak Halloween. W trakcie prezentacji w języku angielskim uczniowie poznawali słownictwo związane z tym świętem. Po prezentacji otrzymali karty bingo oraz krzyżówkę, w której trzeba było się wykazać znajomością słówek z j. angielskiego dotyczących Święta Dziękczynienia. Dodatkowo uczniowie mieli przygotowany poczęstunek - mix amerykańskich przekąsek oraz ciasteczka jabłkowe i cynamonowe.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...