Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
04-06-2019

3. czerwca Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych w Lubaniu zorganizował Dzień otwarty, który w tym roku zbiegł się z 10-leciem istnienia Ośrodka.

 

Pogoda dopisała, więc z zaproszenia skorzystało wiele grup dzieci i młodzieży. W zasięgu ręki była moc atrakcji. Funkcjonariusze Straży Granicznej asystowali małym gościom, tak by żadna z propozycji nie umknęła ich uwadze. Na placu apelowym pojawił się cały szereg specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego przez dolnośląskie służby mundurowe. Wyeksponowano pojazdy 23. Śląskiego Pułku Artylerii z Bolesławca oraz Państwowej Straży Pożarnej z Lubania. Dużym zainteresowaniem cieszył się sprzęt Policji, Służby Więziennej, GOPRu, Służby Celnej oraz Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego.  Dzieci brały udział w przejazdach quadami oraz uczestniczyły w prezentacji działania pojazdu jednostki nadzoru. Mogły też zasiąść za sterami samolotu znajdującego się na terenie Ośrodka. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się wystawione jednostki broni jaką dysponuje Straż Graniczna. Maluchy z entuzjazmem przymierzały hełmy i kamizelki kuloodporne. Wiele radości sprawiła im także możliwość malowania twarzy. Dzięki Stowarzyszeniu byłych żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej Commando można było spróbować swoich sił w strzelaniu z broni pneumatycznej. Ponadto każdy mógł poznać zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Jak zawsze do zwiedzania udostępniono też Salę Tradycji oraz Lapidarium Polskich Znaków Granicznych.  Kulminacją imprezy był pokaz tresury psów służbowych Straży Granicznej. U boku swoich przewodników umiejętności zaprezentowały psy o imionach Daga, Diego, Diuna, Fifi i Frodo. Jedyna w swoim rodzaju okazała się także dynamiczna inscenizacja bajki o „Czerwonym Kapturku”, który tym razem nietypowo wcielił się w czarny charakter. 

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...