Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
10-04-2019

Ostatni rocznik gimnazjalistów przystąpił do egzaminu kończącego ten etap edukacji. Swoją wiedzę w Lubaniu sprawdza 190 uczniów. Egzaminy odbywają się wszystkich lubańskich szkołach bez zakłóceń.

10 kwietnia w ławkach szkolnych zasiedli uczniowie, którzy podchodzą do egzaminu jako ostatnia klasa gimnazjalna. Od nowego roku szkolnego z przestrzeni oświatowej znikną klasy gimnazjalne. W trakcie trzech dni uczniowie napiszą ogólne sprawdziany wiadomości z zakresu: historii i wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, przedmiotów przyrodniczych, matematyki oraz języka obcego nowożytnego. W Lubaniu najwięcej uczniów wybrało język angielski. Z racji trwającego właśnie strajku nauczycieli egzamin stał pod znakiem zapytania. Jednak w lubańskich szkołach wszystko odbywa się bez zakłóceń. Jak zaznaczyła Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Lubaniu, Beata Myśliwiec „Nauczyciele mają prawo do strajku, ale młodzież ma prawo do egzaminu.” Tym samym w komisjach pojawili się również nauczyciele, którzy dla dobra uczniów na czas trwania egzaminu zrezygnowali ze strajku. Wszystkim gimnazjalistom życzymy powodzenia.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...