Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
12-07-2018

Trzy młode gazele dżejran przyszły na świat w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec

Jeszcze w latach 90 XIX był to najliczniejszy gatunek gazeli występujący na terenach od Iranu po Chiny.

Obecnie, ze względu na kłusownictwo, wyniszczanie siedlisk oraz wypasanie zwierząt hodowlanych zasoby dżejranów są bardzo zagrożone.

Czym gorzej wiedzie się im na wolności, tym bardziej ważne są programy hodowlane pod okiem człowieka. Görlitzkie zoo od 2012 roku hoduje dżejrany i odnosi sukcesy w ich hodowli, a także bierze udział w Europejskich Projektach Hodowlanych na rzecz tego gatunku zwierząt.

W związku z tym tegoroczne, potrójne damskie potomstwo dżejranów stanowi ważny wkład ochronę gatunków. W całej Europie w Ogrodach Zoologicznych żyje około 60 osobników. W Niemczech oprócz Görlitz dżejrany hodowane są tylko w dwóch innych ogrodach zoologicznych. 

Młode gazele w pierwszych tygodniach życia chowają się, a ich matki przychodzą do nich tylko na czas karmienia. Görlitzkie młode gazele fazę chowania mają już za sobą. Goście odwiedzający zoo mogą je regularnie oglądać na ich wybiegu.

Zapraszamy w 2018 roku: 

9 września (niedziela) Festyn w Naszym Zoo 
15 września (sobota)Dzień Zwierzaka Zoo & Dzień Pandy Czerwonej 
30 października (wtorek) Halloween
9 listopada (piątek) Marcinowy teatrzyk i Marcinowy pochód
9 grudnia (2 niedziela adwentu) Obdarowywanie zwierząt

www.nasze-zoo.pl
nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...