Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
08-11-2017

W Henrykowie Lubańskim z bazą w Schronisku Młodzieżowym "Pod Cisem" odbyły się XIII Ogólnopolskie Zawody w Marszach na Orientację jako VIII edycja Pucharu Dolnego Śląska.

Zawody zorganizowali działacze Oddziału Łużyckiego PTSM w Lubaniu przy współpracy z Osiedlowym Kołem PTTK nr. 35 w Lubaniu. Odbyły się one 4 i 5 listopada br. przy sprzyjającej słonecznej pogodzie. Wsparcia finansowego organizatorom udzieliły Starostwo Powiatowe w Lubaniu i Gmina Wiejska Lubań.

Kierownikiem zawodów była Bogusława Żybort a budowniczymi etapów i sędziami byli Tadeusz i Jacek Sławińscy oraz Radosław Goś.


Zawody przeprowadzone były w pięciu kategoriach wiekowych.
Kategorię TE (elita) wygrał Jacek Wieszaczewski z Klubu Orientop Wrocław.
Kategorię TS (senior) wygrał zespół w składzie Marek Wąsowski z KTK Łapiguz Siedlęcin z Jakubem Dudą z Klubu Orientop Wrocław przed zespołem Wojciech Sławiński i Krzysztof Sudomlak z Oddziału Łużyckiego PTSM w Lubaniu.
Kategorię TJ (junior) wygrał zespół żeński Sandra Barej z Emilią Micharczyk z Klubu Orientop Wrocław.
Kategoria TM (młodzik) była bardzo wyrównana i na wysokim poziomie. Pierwsze miejsca ex aequo zdobyły trzy zespoły dwuosobowe oraz jedna osoba startująca indywidualnie. Zwycięzcami zostali: Maja Suryga, Zofia Brzozowiec, Weronika Kaczor i Szymon Sargalski wszyscy z SKKT-PTTK Złoty Plecak z Wałbrzycha, Zuzanna Madurska z Izabelą Paszkiewicz z Bolkowa oraz Alicja Goś z Oddziału Łużyckiego PTSM w Lubaniu.
Kategorię TD (dziecięca) wygrał drużyna Zuzanna Bednarska i Lena Wasilewska z Bolkowa przed Magdaleną Sławińską i Hubertem Bronowickim z Oddziału Łużyckiego PTSM w Lubaniu.

W sumie w imprezie uczestniczyło 147 zawodników z Bogatyni, Opolna, Zawidowa, Zgorzelca, Lwówka Śląskiego, Siedlęcina, Wlenia, Jawora, Świdnicy, Wałbrzycha, Strzelina, Wrocławia a nawet z Środy Wielkopolskiej i Kórnika k. Poznania.

(PTSM Lubań)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...