Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
11-07-2017

Koncert fortepianowy „Dwadzieścia spojrzeń na Dzieciątko Jezus“ Oliviera Messiaen.

Sobota, 29.07.2017 r.
Godz. 19:30
Miejsce: Vino E Cultura (Görlitz, Untermarkt 2)

W ostatnią sobotę lipca stowarzyszenie Meetingpoint Music Messiaen wspólnie z Vino E Cultura zapraszają na wyjątkowy koncert fortepianowy z Gabrielem Zucker. Ten pochodzący z Nowego Jorku  młody, nietuzinkowy pianista w lipcu odbywa tournee po Europie, w ramach którego tylko na jeden koncert zatrzyma się w Niemczech - 29 lipca  Zucker zawita do Görlitz, gdzie zaprezentuje bardzo rzadko grane dziś dzieło Oliviera Messiaena - "Dwadzieście spojrzeń na Dzieciątko Jezus".

To dwugodzinne opus magnum na fortepian zaliczane jest do kluczowych dzieł francuskiego kompozytora. Tematykę utworu stanowi rozważanie nad dzieciństwem Jezusa. Inspirację do stworzenia utworu stanowiły dla Messiaena m.in. śpiew ptaków, muzyka orientalna, dźwięk dzwonów i wiara katolicka - literacką inspirację Messiaen czerpał m.in. z pism św. Tomasza z Akwinu oraz ewangelii. 

Koncert Gabriela Zuckera stanowi niezwykłą okazję do wysłuchania tego monstrualnego dzieła w całości - dziś utwór ten, uznawany za jedną z najważniejszych kompozycji XX wieku, grany jest bowiem przez pianistów od początku do końca tylko sporadycznie.

O artyście:

Gabriel Zucker to wielokrotnie nagradzany pianista, kompozytor i multiinstrumentalista. Pochodzi z Nowego Jorku. Jako specjalista muzyki klasycznej XX wieku i wolnej improwizacji Zucker łączy kompozycję z improwizacją progresywną kreatywnej sceny muzycznej Nowego Jorku. Muzyk dwukrotnie zdobył nagrodę ASCAP w kategorii kompozycja. W Nowym Jorku występował w takich miejscach jak Carnegie Hall, Le Poisson Rouge czy Jazz Gallery. Wielokrotnie koncertował na północnym wschodzie Stanów Zjednoczonych, w Kanadzie oraz w Europie.

www.gabrielzucker.com

Bilety:
30 zł - normalny
10 zł - ulgowy (uczniowie, emeryci, os. bezrobotne)

Przedsprzedaż biletów:

Vino E Cultura | Untermarkt 2, Görlitz

Meetingpoint Music Messiaen | Demianiplatz 40, Görlitz

Görlitz-Information und Tourist-Service | Obermarkt 32, Görlitz

Touristbüro i-vent | Obermarkt 33, Görlitz

SZ - Ticketservice | An der Frauenkirche 12, Görlitz

Organizator:

Meetingpoint Music Messiaen e.V.

www.meetingpoint-music-messiaen.net

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...