Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
11-07-2017

7 lipca w Nowicach odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w jeździe dwójkami na czas. Nasi młodzicy Bartek Janiszek i Robert Kendzia uplasowali się na drugim miejscu, tym samym zdobywając tytuł wicemistrzów makroregionu dolnośląskiego i lubuskiego w jeździe dwójkami na czas.

Przed nimi na podium stanęli zawodnicy  klubu kolarskiego w Sobótce.  Trasę o długości 11 km Bartek i Robert pokonali  w czasie 17 min. i 6 sek.  Ogółem w mistrzostwach młodzików startowało 12 dwójek z  klubów kolarskich województw: dolnośląskiego i lubuskiego.
Nasi zawodnicy mieli możliwość spotkania byłych kolarzy i olimpijczyków, gdyż impreza miała charakter święta kolarskiego z udziałem takich mistrzów jak: Tadeusz Mytnik, Edward Borysewicz (Ed Bi współtwórca amerykańskiego kolarstwa szosowego, jego zawodnikiem był m.in. Greg LeMond),  Józef Beker, Ryszard Szurkowski i innych znakomitych kolarzy starszego i młodszego pokolenia. Gościem  honorowym  był  Prezes Polskiego Związku Kolarskiego Dariusz Banaszek  (na zdjęciu z naszymi kolarzami i trenerem) oraz Wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Mieczysław Nowicki.

Kwisa Lubań
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...