Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
poniedziałek, 23 grudnia 2019, 11:00-17:00

Jarmark na ostatni dzwonek!

Już za chwileczkę, już za momencik.... ani się spostrzeżecie, a lubański rynek wypełnią świąteczne wspaniałości. Tegoroczna edycja w innej odsłonie, bo w przeddzień Wigilii. Możemy śmiało powiedzieć, że przed nami jarmarkowe last minute!

Lubański Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się 23 grudnia (poniedziałek). Na odwiedzających czekać będą stoiska z rękodziełem, ozdobami świątecznymi, lokalnymi produktami, kramy różności z pomysłami na nietuzinkowe prezenty dla najbliższych. Na ostatni dzwonek zrobimy zakupy na świąteczny stół. Wśród tysiąca produktów znajdziemy wszystko, co niezbędne na Gwiazdkę – swojskie wędliny, sery, świąteczne specjały, słodkości, wypieki. Warto podkreślić, że jarmark to nie tylko zakupy. Wyjątkowy nastrój zapewnią dźwięki kolęd w wykonaniu grup wokalnych Miejskiego Domu Kultury, zespołu Maksymilinaki i zespołu Echo Bukowiny. Świąteczny klimat podkręci niesamowity aromat świeżych wypieków. Na żywo zobaczymy jak wypiekane i zdobione są pierniczki pod okiem Pracowni Piernikowej Isabell ze Świeradowa Zdroju. W ruch pójdą lukry, cukrowe ozdoby i wszystkie potrzebne do dekoracji przydaśki. Miejsce znajdzie się dla każdego chętnego. Naprawdę warto, po pierwsze dlatego, że bezpłatnie, a po drugie, każdy uczestnik ozdobione przez siebie pierniczki zabierze ze sobą do domu. Żeby tego było mało, zachęcamy zajrzeć do fotobudki zrobić pamiątkową fotkę, czy to z pierniczkiem w dłoni, czy tuląc się do bliskiej osoby – nic was to nie kosztuje. Bądźcie czujni, bo nigdy nie wiadomo, kiedy odwiedzi nas św. Mikołaj. Być może spotkamy go na naszej imprezie. Nie tylko Mikołaj jest skory do obdarowywania. Każdy potrzebujący wsparcia w przedświątecznym czasie może liczyć na wigilijny poczęstunek od Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubaniu. Przedświąteczny czas to nie tylko gorączka zakupów..., ale także przygotowanie duchowe. Reprezentanci Hufca Lubań przeprowadzą piekną akcję przekazywania mieszkańcom Lubania Betlejemskiego Światła Pokoju, które rozświetla, łączy pokolenia i zachęca do czynienia dobra.

Koneserów smaków, miłośników rękodzieła i wszystkich, którzy chcą się świątecznie nastroić zapraszamy na Rynek 23 grudnia. Rozpoczynamy o godz. 11.00 i jesteśmy na placu miejskim do godziny 17.00.

Organizatorzy: Łużyckie Centrum Rozwoju oraz Miejski Dom Kultury w Lubaniu.

 PROGRAM:

11:00 - 17:00 KIERMASZ z ozdobami, rękodziełem, lokalnymi produktami, świątecznymi przysmakami

11:30 - 15:30 BEZPŁATNE DEKOROWANIE ŚWIĄTECZNYCH PIERNIKÓW z Pracownią Piernikową Isabell

od 12:00 WIGILIJNY POCZĘSTUNEK Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

13:00 KOLĘDY I PIOSENKI ŚWIATECZNE w wykonaniu grup wokalnych Miejskiego Domu Kultury

13:00 - 15:00 WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

13:00 -15:00 BEZPŁATNA FOTOBUDKA

14:00 - 15:30 WSPÓLNE KOLĘDOWANIE z zespołem "Echo Bukowiny" oraz chórem "Maksymilianki"

"Światło, które daje moc…" - to tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju. Światełko dotarło do Lubania dzięki reprezentacji Hufca Lubań! Ci, którzy chcieliby zabrać Światło do swoich domów mogą odebrać je od harcerzy w trakcie Jarmarku Bożonarodzeniowego.

 

Jarmark Bożonarodzeniowy 2018 fotogaleria

 

ŁCR

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...