Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
piątek, 22 grudnia 2017, 14:00-19:00

Niebanalne ozdoby, wyjątkowe prezenty, tradycyjne smaki, bezpłatne piernikowe warsztaty i przedświąteczna atmosfera – to stałe punkty w programie Bożonarodzeniowego Jarmarku w Lubaniu.

W przedświątecznym pośpiechu warto złapać trochę oddechu i w piątek 22 grudnia br. odwiedzić Lubań. Na pogranicznej mapie jarmarkowych imprez znajdujemy się w samym centrum świątecznych wydarzeń. Jesteśmy na wyciągnięcie ręki od stolicy Dolnego Śląska, niemieckiej Saksonii czy południowych Czech. Jak co roku mieszkańców i przyjezdnych powita w Lubaniu rynek pachnący świętami. Jeśli jedzenie ma mieć prawdziwy smak, a ozdoby mają być ładne i oryginalne, to trzeba je kupić właśnie u nas. Nie da się ukryć, że największe branie mają stoiska z wypiekami własnej roboty oraz swojskimi pasztecikami, kiełbaskami, wędzonymi szynkami, boczkami, karkówkami, polędwiczkami czy pierogami bądź uszkami. Na nasz jarmark zapraszamy nie tylko smakoszy, ale również miłośników rękodzieła. To tu znajdziecie oryginalne upominki i ozdoby do domu dalekie marketowej tandecie. W całym wydarzeniu jednak nie chodzi tylko o zakupy, ale o spotkanie i radosną, przyjemną atmosferę. Do zatrzymania się na chwilę zachęcają nie tylko rozmowy z wystawcami, ale także degustacje świąteczne, warsztaty dekorowania pierników, przejażdżki na kucykach czy wspólne śpiewanie świątecznych hitów oraz tradycyjnych kolęd.

Bożonarodzeniowy Jarmark w Lubaniu odbędzie się 22 grudnia 2017 r. Startujemy o godz. 14.00 i pozostaniemy na rynku we wspaniałej scenerii do późnych godzin popołudniowych. Odwiedź nas w przedświąteczny piątek i poznaj lubańską magię, dzięki której z uśmiechem powitasz święta. Na jarmark zapraszają organizatorzy: Łużyckie Centrum Rozwoju w Lubaniu oraz Miejski Dom Kultury w Lubaniu.

W programie:

14.00 - występy najmłodszych lubanian z Przedszkola Miejskiego nr 3 oraz Niepublicznego Przedszkola Językowego "Akademia Malucha"
15.00 - występ wychowanków Szkoły Muzycznej I st. im. Oskara Kolberga w Lubaniu
15.30 - najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu grup wokalnych MDK
16.15 - wspólne kolędowanie z zespołem "Echo Bukowiny", Maksymiliankami i zespołem "Malwy"

Wśród jarmarkowych atrakcji:

Betlejemskie światełko pokoju od druhów oraz Harerska Wigilia
14.00-16.00 - otwarte warsztaty dekorowania pierników dla dzieci i młodzieży
15.00-18.00 - przejażdżki na kucykach

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...