Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
czwartek, 2 marca 2017, 15:00-16:00
Serdecznie zapraszamy fanów fantasy i gier planszowych oraz RPG na co tygodniowe spotkania w każdy czwartek o godz. 15.00 w Wypożyczalni dla Dorosłych!

Z racji zainteresowania tematyką fantastyczną innowacją stała się gra fabularna RPG wśród młodzieży. Gra fabularna (inaczej RPG, z ang. role-playing game, nieraz zwana grą wyobraźni, potocznie erpegiem lub rolplejem) to gra towarzyska oparta na narracji, w której gracze (od jednego do kilku) wcielają się w role fikcyjnych postaci. Cała rozgrywka toczy się zazwyczaj w fikcyjnym świecie, istniejącym tylko w wyobraźni grających. Klasyczną grę fabularną można porównać do teatru improwizacji, w którym osoba prowadząca (zwana Mistrzem Gry) odgrywa rolę autora scenariusza, reżysera, narratora i zazwyczaj aktora ról postaci drugoplanowych. Natomiast gracze, czyli osoby biorące udział w grze, są aktorami pierwszoplanowymi, nieznającymi wszakże scenariusza i zmuszonymi improwizować oraz reagować na sytuacje, jakie stawia przed nimi Mistrz Gry. Jeżeli graczy jest wielu, mogą dobierać się w drużyny.
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...