Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
09-03-2026

6 marca 2026 roku Gmina Miejska Lubań formalnie stała się właścicielem nieruchomości położonej przy Placu 3 Maja, potocznie nazywanej przez mieszkańców „Obeliskiem”. Przekazanie działki nastąpiło w formie darowizny od Województwa Dolnośląskiego.

Nieruchomość została przekazana w formie darowizny przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, reprezentowany przez Dominika Kłosowskiego- Dyrektora Wydziału Mienia Wojewódzkiego w Departamencie Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Przekazanie nastąpiło na podstawie uchwały Sejmiku Województwa Dolnośląskiego 25 września 2025 r.

Jest to działka nr 36/2 o powierzchni 0,0831 ha, położona w obrębie III miasta Lubań. Na jej terenie znajduje się kamienny podest z pomnikiem upamiętniającym osoby poległe w walce o ojczyznę. Część działki stanowi również fragment chodnika dla pieszych, który łączy ulicę Bracką z Placem 3 Maja.

Teren ten stanowi część publicznej przestrzeni miasta i jest dostępny dla mieszkańców. 

Dzięki przejęciu nieruchomości miasto będzie mogło w pełni zarządzać tym miejscem oraz planować jego dalsze zagospodarowanie.
Formalności związane z przekazaniem nieruchomości zostały zakończone podpisaniem dokumentów przez Burmistrza Lubania Grzegorza Wieczorka .

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...