Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
06-10-2022

Dla docenienia najlepszych sportowców, ale też dla integracji środowiska. Już po raz 10. lubańscy sportowcy staną w szranki podczas wyjątkowego wydarzenia.

Coś, co sportowcy lubią najbardziej, czyli rywalizacja, smak wygranej, splendor i duma, znów są na wyciągnięcie ręki. Po raz kolejny Burmistrz Miasta Lubań zaprasza lubańskie kluby sportowe do udziału w plebiscycie „Gwiazda Sportu Miasta Lubań 2022” oraz Konkursie „Sportowiec Roku Miasta Lubań 2022”. W 2013 roku ogłoszono pierwszy plebiscyt. Z czasem równolegle z plebiscytem zaczęto organizować konkurs. Dzięki temu udaje się wyłonić dwóch zwycięzców – jednego wybieranego przez mieszkańców i drugiego - przez kapitułę konkursową. 

- Nasi sportowcy, nie szczędząc swoich sił i nakładów, są obecni na imprezach sportowych na szczeblu regionalnym, krajowym czy nawet międzynarodowym, rozsławiając miasto, z którego pochodzą – mówił w 2013 roku burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński. - Dzięki swoim sukcesom i osiągnięciom, pełnią nieocenioną rolę w promocji Lubania. Rozgrywki organizowane na miejscu są z kolei magnesem dla ludzi zainteresowanych sportem. Podróżując po kraju i regionie, często spotykałem się z ludźmi, którzy nasze miasto kojarzyli właśnie w ten sposób, punktem odniesienia dla nich był konkretny klub, konkretni ludzie, których spotkali, którzy im zaimponowali. Plebiscyt jest szansą na to, byśmy dokładniej poznali sportowców i mogli ich docenić swoimi głosami. Przewidzieliśmy nagrodę dla najpopularniejszego sportowca, ale myślę, że w konkursie wygra całe środowisko. Chcielibyśmy, by każdy kandydat stał się „ambasadorem” swojej dyscypliny i swojego klubu – podkreślał burmistrz.

Choć minęła już dekada, słowa burmistrza są nadal aktualne. Od pierwszej edycji kluby sportowe w wydarzeniu uczestniczą chętnie, a lubanianie do ostatniego dnia trwania zabawy żywo dopingują swoich faworytów. Dlatego już dziś serdecznie zapraszamy kluby do zgłaszania kandydatur na e-maila: promocja@luban.pl. Czekamy na nie do 24 października 2022 roku. Po skompletowaniu dokumentacji sylwetki sportowców zostaną przedstawione na łamach Ziemi Lubańskiej oraz internetowej stronie miasta luban.pl. Znajdziemy je również na FB Lubię Lubań. Organizatorem konkursu „Sportowiec Roku Miasta Lubań 2022” i plebiscytu „Gwiazda Sportu Miasta Lubań 2022” jest Burmistrz Miasta Lubań.

(ŁCR)

Załączniki

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...