Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
04-08-2022

Foto: www.zoo-goerlitz.de

 

Jelenie sika, z powodu utraty siedlisk i kłusownictwa, na swoim wietnamskim obszarze pochodzenia, na wolności już wyginęły. Pozostałe, nieliczne osobniki żyją już tylko w Parku Narodowym Gattern. Są tam pod ścisłą ochroną.

Skoordynowane programy hodowlane mają na celu ochronę tego podgatunku jeleni przed całkowitym wyniszczeniem. Aktualnie na świecie w 45 ogrodach zoologicznych hodowanych jest około 450 jeleni wschodnich.

W Zoo Görlitz od dziesięciu lat mieszka niewielka grupa tych charyzmatycznych jeleni. W tym czasie na   świat przyszło tu wiele cieląt, które przekazano do innych placówek zoologicznych. To ważny wkład w ochronę tego podgatunku jeleni.

Młody jeleń urodzony w 2022 roku w goerlitzkim zoo jest samicą. W celu zachowania gatunku, zgodnie z zaleceniem koordynatora programu hodowlanego, w przyszłym roku przeniesie się do innego zoo, w którym mamy nadzieję, będzie wychowywać swoje młode.

Nasze Zoo
Naturschutz-Tierpark Görlitz e. V.

 

 

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...