Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
27-04-2021

Do końca maja część lubańskich przedsiębiorców może zgłaszać chęć zwolnienia z opłaty za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych.

Właściciele restauracji, barów, klubów lub hoteli mimo zamkniętych lokali i tym samym braku możliwości prowadzenia działalności, na bieżąco ponoszą pewne wydatki. W sytuacji gdy nie towarzyszą im przychody często stają na skraju bankructwa. W zaistniałej sytuacji, naprzeciw potrzebom sprzedawców wychodzi ustawa COVID-owa z 2 marca 2020 r. Zgodnie z nią rada gminy może zwolnić z opłaty za koncesję na alkohol należną w 2020 r. lub w 2021 r. bądź przedłużyć termin na jej wniesienie. Mimo wszystko nie jest to łatwa decyzja ze strony samorządu, ponieważ ratując przedsiębiorców jednocześnie pozbawia się miasto wpływów do budżetu. Jednak z uwagi na znaczny spadek dochodów przedsiębiorców wynikający z ograniczeń jakie niesie ze sobą pandemia coraz więcej gmin stara się wesprzeć właścicieli wspomnianych lokali.

Nie inaczej jest w Lubaniu. Na marcowej sesji radni podjęli uchwałę w sprawie zwolnienia z opłaty i zwrotu części opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży, należnej w 2021 roku. Z opłat mogą być zwolnieni przedsiębiorcy, którzy prowadzą sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży (gastronomia).

Aby uzyskać zwolnienie lub częściowy zwrot poniesionej opłaty konieczne jest złożenie stosownego wniosku (w załączniku).

Wnioski dostępne są również w Urzędzie Miasta Lubań w Wydziale Infrastruktury Społecznej przy ul. Mickiewicza 6 (II piętro, pokój nr 8) oraz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej miasta Lubań.

Wnioski należy złożyć osobiście w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Lubań ul.7 Dywizji 14 w terminie do dnia 31 maja 2021r.

ŁCR

Załączniki

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...