Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
14-04-2021

19. dodatkowych pojemników na psie odchody pojawi się w przestrzeni miejskiej. Pracownicy ZGiUK Lubań właśnie je montują w wyznaczonych lokalizacjach.

Niezwykle nieprzyjemnym widokiem są psie odchody rozsiane po miejskich trawnikach, a niekiedy i chodnikach. Problemem są tu przede wszystkim właściciele czworonogów, którzy nie zawsze należycie wypełniają obowiązek sprzątania po swoim przyjacielu. Być może sytuacja ulegnie poprawie dzięki nowym, dodatkowym koszom na psie odchody. W połowie kwietnia montaż pojemników rozpoczęli pracownicy Zakładu Gospodarki i Odpadów Komunalnych Sp. z o. o. Lokalizacje zostały wybrane na podstawie zgłoszeń mieszkańców oraz wskazań Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miasta Lubań. Ostatecznie zdecydowano się usytuować pojemniki przy ciągu ulicy Kazimierza Wielkiego (od Straży Granicznej, wokół Podkowy aż po PEC) i dalej idąc ulicami: K. Jadwigi, Esperantystów, Łokietka. Następnie po jednym koszu ma być zamontowane przy deptaku Podwale oraz targowisku miejskim. W kilka pojemników wyposażone zostaną skwery: przy ul. Łącznej, Staszica-Podwale, Esperantystów/K. Wielkiego oraz skwer Świętego Jakuba (przy InterMarche). Dodatkowo nowe kosze posłużą w okolicach ulicy Różanej (skwery nieopodal basenu i po drugiej stronie ulicy), w pobliżu Stadionu Kartingi na ulicy Działkowej oraz przy ulicach: Mostowa, Główna, Kolejowa. Z pewnością pojemniki zakupione przez ZGiUK nie wyczerpują potrzeb, stąd samorząd będzie czynił starania o zwiększenie ich liczby w przyszłości.
(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...