Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
16-09-2020

Wóz ssąco-tłoczący, zbiornik wody pitnej oraz mobilny chlorator ZORRO – to nowinki w bazie sprzętowej lubańskiej spółki miejskiej.

W ramach troski o jakość świadczonych usług dla mieszkańców miasta Lubańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. zakupiło pojazdy, które wykorzystywane są przez pracowników w standardowo wykonywanych pracach na sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

Spółka w 2020 roku wzbogaciła swoją bazę sprzętową w wóz ssąco – tłoczący, zbiornik do transportu wody pitnej oraz mobilny chlorator. Nowa baza sprzętowa zapewnia możliwość szybkiej reakcji na zgłoszenia mieszkańców oraz usprawnia standardowo wykonywane prace.

- Naszym obowiązkiem jest utrzymanie urządzeń wodociągowo - kanalizacyjnych w jak najlepszym stanie technicznym - podkreśla Prezes Lubańskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. Janusz Głuszek. - Spółka musi zagwarantować ciągłość dostawy wody oraz zapewnić ciągłość odbioru ścieków. Dlatego tak ważne są inwestycje w sprzęt. Każdy z nich dedykowany jest do innego zakresu prac eksploatacyjnych – mówi prezes LPWiK.

Nowy pojazd ssąco - tłoczący daje możliwość maksymalnego wydłużenia bezawaryjnego okresu eksploatacji sieci kanalizacyjnej. Zbiornik do transportu wody pitnej oraz mobilny chlorator zapewniają mieszkańcom miasta dostęp do wody w przypadku okresowej utraty ciągłości jej dostaw (awarie, prace planowane na sieci wodociągowej) z uwzględnieniem zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego wody po przywróceniu jej dostaw z sieci.

Nowe nabytki znacząco usprawniają prowadzone prace wynikające z potrzeb przedsiębiorstwa. Świadome podejmowanie działań związanych z inwestycjami w sprzęt usprawniający prace związane z eksploatacją sieci są dla prezesa przedsiębiorstwa niezwykle istotne.

(LPWiK/ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...