Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
19-12-2019

Mieszkańcy Lubania mogą już korzystać z nowej wiaty, urządzeń siłowni zewnętrznej i urządzeń małej architektury.

Na początku grudnia została zakończona realizacja projektu pn. „Wykonanie infrastruktury technicznej dla organizacji pozarządowych w Lubaniu, przy ul. Dolnej 8”. Na ogrodzonym i monitorowanym terenie byłej Szkoły Podstawowej nr 2, a obecnie siedziby organizacji pozarządowych, zainstalowano kolejne urządzenia do rekreacji, wypoczynku i realizacji działań członków i sympatyków Hufca Lubań - Związku Harcerstwa Polskiego, Stowarzyszenia Abstynentów „ODNOWA” i innych organizacji pozarządowych oraz mieszkańców tej części miasta.

Plac zabaw dla dzieci wzbogacono o dwa urządzenia siłowni zewnętrznej, z których mogą korzystać dorośli i młodzież. Pojawiły się tam również dwie ławeczki parkowe, zaś dla amatorów gry w tenisa stołowego zamontowano stół. Plenerowe spotkania członków organizacji pozarządowych i harcerzy zyskają lepszą oprawę i będą przebiegać w bardziej komfortowych warunkach dzięki zadaszonej wiacie oraz specjalnemu miejscu na ognisko. Pod drewnianą wiatą ze stołami zmieści się kilkanaście osób, zaś wydzielone miejsce na ognisko zostało wzbogacone o wygodne siedziska.

Z uwagi na trudności z pozyskaniem wykonawcy zadania termin zakończenia prac przesunął się o trzy miesiące. Jednak już teraz, pierwsze atrakcje w nowym otoczeniu zapowiadają harcerze. W lutym zapraszają na Dzień Myśli Braterskiej, 31 maja zorganizują zabawę na Dzień Dziecka, a w sierpniu 2020 odbędzie się tu kolejna edycja Nieobozowej Akcji Letniej. Natomiast Stowarzyszenie Abstynentów „Odnowa” zaprasza dzieci i młodzież na tradycyjny festyn „Powitanie Wiosny”.

Zagospodarowanie tego miejskiego terenu możliwe było dzięki uzyskaniu przez Gminę Miejską Lubań grantu od Polskich Sieci Elektroenergetycznych w ramach konkursu „Wzmocnij swoje otoczenie”. W przyszłości planuje się dostawienie w tym miejscu kolejnych urządzeń siłowni zewnętrznej oraz nowych urządzeń placu zabaw. Dzięki temu teren stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny, a organizacje pozarządowe będą mogły wykorzystywać istniejące urządzenia do realizacji swoich wydarzeń. Projekt został dofinansowany przez Polskie Sieci Elektronergetyczne, a koszt całkowity przedsięwzięcia to 49 855,70 zł.

Konkurs „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych - krajowego operatora systemu przesyłowego. Jego celem było wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu w gminach, na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa. Na terenie gminy Lubań PSE realizują projekty inwestycyjne budowy dwóch linii 400 kV: relacji Mikułowa-Czarna oraz Mikułowa-Świebodzice. Są one niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej do odbiorców w południowo-zachodniej Polsce.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...