Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Łużyckie Centrum Rozwoju

Aktualności:

28-02-2014

Spotkanie organizacyjne dla uczestników projektu „Teraz Ty”

6 marca 2014 o godz. 14:00 w sali konferencyjnej Galerii Łużyckiej w Lubaniu przy ul. Rynek-Sukiennice 38 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla uczestników projektu pn. „Teraz Ty” realizowanego przez Łużyckie Centrum Rozwoju w Lubaniu w ramach „Programu Rewitalizacji Społecznej Śródmieścia Miasta Lubań” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

21-02-2014

Nie masz pracy? TERAZ TY!

Zapraszamy osoby poszukujące zatrudnienia do udziału w bezpłatnym projekcie. 

11-02-2014

Zgłoś się do projektu

Od grudnia ubiegłego roku w Lubaniu realizowany jest „Program Rewitalizacji Społecznej Śródmieścia Miasta Lubań”. Obecnie trwa rekrutacja do wszystkich działań, które będą realizowane w ramach projektu. Szczegółowe zasady rekrutacji określa regulamin Programu, który dostępny jest na stronie www.luban.pl/rewitalizacja.    czytaj więcej

11-02-2014

Nowy numer Lubańskiego Informatora Samorządowego

Nr 01/2014
styczeń 2014 r.

W tym numerze m.in.: nowy rok w Lubaniu - podsumowania i plany, będzie się działo w sercu miasta, harmonogram inwestycji drogowych w Lubaniu w 2014 r., inwestorzy w strefie ekonomicznej, miasto Lubań przyjazne seniorom, rekordzista Polski z Lubania.

11-02-2014

Targi Kolekcjonerskie

Jarmark Staroci organizowany w Lubaniu ściąga kolekcjonerów z całego regionu, którzy prezentują swoje zbiory na placu przed Galerią Łużycką. Można tu kupić stare meble, porcelanę, książki, monety i tysiące innych rzeczy. Odwiedzający kiermasz mają możliwość wszystko obejrzeć, kupić, targować się, uzupełnić bądź wymienić swoje zbiory. 

18-12-2013

16-10-2013

Warsztaty "Zanim zaczniemy filmować"

Miejski Dom Kultury wraz z Łużyckim Centrum Rozwoju zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby indywidualne na warsztaty kręcenia filmów aparatami cyfrowymi, które odbędą się 26 października 2013 roku w kawiarence MDK w godz. 10:00-18:00. Spotkanie poprowadzi Amadeusz Andrzejewski - montażysta i samodzielny realizator filmowy (współpracuje m.in. z TVP, National Geographic Polska i WFDiF).

15-10-2013

Lekcja patriotyzmu

Kresy – to określenie przestrzenne. Ich sens wyrażają słowa – granica, krawędź i koniec…21 października 2013r. o godz. 12.00 w Galerii Łużyckiej przy ul. Rynek-Sukiennice 38 w Lubaniu odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Lekcja patriotyzmu”, poświęcony tematyce Kresów.

10-10-2013

Przygoda w stylu wczesnonowożytnym

18 października mieszkańcy Lubania otrzymają niepowtarzalną możliwość odbycia pasjonującej podróży w czasie. Ci, którzy o godz. 19.00 stawią się pod Wieżą Bracką, po pierwsze będą mogli podziwiać nocną panoramę miasta z wysokości 45 m; po drugie spotkają XVII-wieczną straż miejską podczas działań patrolowych; wreszcie, po trzecie wezmą udział w inscenizacji alarmu pożarowego sprzed 400 lat oraz obejrzą w sali rajców komediowe przedstawienie teatralne, odwołujące się do posiedzenia rady miejskiej w roku 1543. Repliki oryginalnych strojów, dawne miejskie procedury, ciekawostki z życia starego Lubania a przede wszystkim świetna atmosfera i zabawa spowodują, że wieczór 18 października utkwi wszystkim w pamięci na długo. Moc pozytywnych emocji – gwarantowana!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...