Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoły Podstawowe

Aktualności:

28-01-2019

Bezpieczne ferie

W ostatnim dniu, przed zimowymi feriami 2019, uczniowie klas młodszych SP2 uczestniczyli w zajęciach pod hasłem : „Dobre rady na zimowe wypady”.

28-01-2019

„Kto nam pomaga?”

W ramach projektu edukacyjnego „Poznajemy zawody”, uczniowie klas 1a,1b oraz klasy 3 z SP2 w Lubaniu uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez p. Natalię Gołąb –strażnika Straży Miejskiej w Lubaniu.

28-01-2019

Matematyczne zabawy

Uczniowie klasy I b aby nauczyć się matematyki, korzystają z rożnych form aktywności - wycinają, rysują, rozwiązują rebusy i grafy.

27-01-2019

„Bezpieczne ferie zimowe”-apel w SP1

Od poniedziałku zaczynają się ferie zimowe. Wszyscy się cieszą, bo jest to odpoczynek od szkoły i wielka przygoda z zimą, śniegiem i mrozem. Należy jednak pamiętać, aby ten wesoły czas  spędzić bezpiecznie, z rozwagą i rozsądkiem. W tym celu uczniowie z grup świetlicowych pod kierunkiem...

25-01-2019

Uczniowie SP1 pomagają bezdomnym zwierzętom

W zeszłym półroczu uczniowie lubańskiej Jedynki podjęli bardzo ciekawą inicjatywę. Zorganizowali na terenie szkoły zbiórkę karmy i koców dla potrzebujących i pokrzywdzonych przez los zwierzaków przebywającym w schronisku dla bezdomnych zwierząt.

25-01-2019

"Matematyczne Przeboje" - konkurs plastyczny

 Przed świętami odbył się w naszej szkole pierwszy etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego - „Matematyczne Przeboje". Wzięło w nim udział około 20 uczniów. Prace były ciekawe i widać było zaangażowanie ich twórców.

25-01-2019

Eliminacje XXIV Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” i 64. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego

Konkursy recytatorskie wymagają od uczestników szczególnych predyspozycji i mało kto domyśliłby się, że miedzy innymi trzeba być odważnym. Tak, tak… Aby wyjść na scenę, poradzić sobie z tremą, nie pomylić tekstu, a jeszcze przy okazji zachwycić słuchaczy… To nie lada wyzwanie.

25-01-2019

Bezpieczne ferie - spotkanie uczniów SP1 z pracownikiem Straży Miejskiej

Ferie to czas odprężenia i relaksu, czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach, nartach oraz na lodowisku. W trosce o bezpieczeństwo naszych najmłodszych uczniów 22 lutego 2019r. przybył do naszej szkoły zaproszony gość ze Straży Miejskiej, który ...

25-01-2019

„Kraina eksperymentów” w lubańskiej Jedynce – kolejny cykl nietypowych lekcji chemii i fizyki

W dniu 15 stycznia 2019 r. gościliśmy w naszej szkole zespół ludzi z pasją i doświadczeniem - „Krainę eksperymentów” nauk matematyczno - przyrodniczych Laboratorium Młodego Naukowca z Uniwersytetu w Zielonej Górze.

25-01-2019

Mistrzostwo Lubania w piłce siatkowej dziewcząt dla SP nr 2

23.01.2019 r. na hali MOSiR odbył się finał powiatowy w piłce siatkowej dziewcząt. Z przyjemnością informujemy, że drużyna SP nr 2 pokonała SP w Olszynie (2:0), SP w Smolniku (2:0), SP w Pisarzowicach (2:0) oraz SP nr 1 w Lubaniu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...