Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoły Podstawowe

Aktualności:

10-11-2014

Pasowanie na ucznia

  29 października w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Lubaniu odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.

07-11-2014

11 listopada w SP4

        Kochamy Cię Polsko!
Baner z tym hasłem ozdobił dzisiaj wejście główne do naszej szkoły. Nie tylko on, bo dekoracja było i jest naprawdę wyjątkowa. 7 listopada cała społeczność szkolna świętowała wspólnie Dzień Niepodległości. Było niezwykle, patriotycznie i wesoło. Uczniowie i pracownicy szkoły wcielili się w dawnych żołnierzy, sanitariuszy i lekarzy i już przekraczając progi szkoły ciekawie przyglądali się innym w rytm płynącej z magnetofonu muzyki.

04-11-2014

Sukces Korneli!

Uczennica SP 1 – Kornelia Orlik zajęła II miejsce w konkursie fotograficznym „Za to kochamy Góry Izerskie”, zorganizowanym przez Leśny Kompleks Promocyjny „ Sudety Zachodnie” Nadleśnictwo Świeradów. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego rozwijania talentu.

04-11-2014

W Jedynce nieźle straszyło!

W piątek, 31.10.2014r. w naszej szkole grasowały duchy, strachy i potwory. Było strasznie, bo wszyscy biegali, krzyczeli, wyciągali okropne pazury i bardzo chcieli słodyczy albo grozili psikusami. Nie bardzo im się udało ze słodyczami, bo preferujemy zdrowe odżywianie, ale straszenie było na poważnie, przez cały dzień. Jak wiadomo, każda okazja do zabawy jest dobra, więc nasi uczniowie, biorąc przykład ze swoich rówieśników z innych krajów, postanowili świętować Halloween. Wiemy, że nie jest to nasza tradycja, ale skoro przynosi radość i pozwala połączyć różne kultury, cieszymy się i popieramy!

 

21-10-2014

Warsztaty w SP 4

        W dniach od 1 do 3 października 2014 r. zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 4 w Lubaniu cykl bezpłatnych warsztatów artystycznych w ramach projektu „Rewitalizacja Społeczna Śródmieścia Miasta Lubań”. Uczestnikami warsztatów byli uczniowie szkoły zamieszkali w Śródmieściu Miasta Lubań. Młodzi artyści pod okiem Pani Magdaleny Guły oraz przedstawicieli lokalnej młodzieży Klaudii, Magdy, Agaty i Kasi tworzyli własne, nieskrępowane eksperymenty i twórcze prowokacje.

17-10-2014

Dzień Edukacji Narodowej

Wtorek 14.10. był wyjątkowym dniem dla wszystkich pracowników szkoły. Jak w całej Polsce, obchodziliśmy DEN popularnie zwanym Dniem Nauczyciela.

15-10-2014

Światowy Tydzień Zwierząt

Właśnie zakończył się Światowy Tydzień Zwierząt. Jedynka kocha zwierzęta i stara się pomagać naszym najmniejszym przyjaciołom. Nie tylko wspieramy schronisko, ale chcemy, aby nasi uczniowie dużo wiedzieli, jak właściwie opiekować się zwierzętami.

13-10-2014

Ćwiczenia ewakuacyjne w SP4

      W dniu 13 października 2014 roku Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu Pani Elwira Wojtusik w porozumieniu z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu przeprowadziła ćwiczenia ewakuacyjne dla uczniów i pracowników szkoły. Założono, że pali się w klasie nr 23 ( II piętro), w której uwięziony został nauczyciel, a ogień odciął mu drogę ewakuacji.

13-10-2014

FINAŁ DOLNOŚLĄSKICH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH OLSZYNA 2014

9 października w Olszynie odbył się wojewódzki etap biegów przełajowych. Zawodnicy pokonywali dystans 250m. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas najmłodszych, "mali, sprawni dolnoślązacy".

12-10-2014

Lekcja z tablicą interaktywną

Zakupiliśmy tablicę interaktywną. Pierwsze lekcje juz za nami......

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...