Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoły Podstawowe

Aktualności:

28-09-2015

Zajęcia biblioteczne uczniów klasy Ia

Dnia 14 września zwiedziliśmy wystawę lalek w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lubaniu. Zgodnie stwierdziliśmy, że takie strojne lale prezentują się wspaniale. Bardzo lubimy zabawki, a te były naprawdę piękne.

25-09-2015

Zielony Rower

10 września w naszej szkole gościli leśnicy, którzy prowadzili zajęcia w ramach projektu Zielony Rower. W zajęciach tych brali udział uczniowie klas: III i V. Na początku wszyscy razem rozmawialiśmy o leśnikach i ich pracy w lesie. Następnie podzieliliśmy się na dwie grupy i budowaliśmy piętra lasu, od warstwy skał aż po wysokie drzewa.

24-09-2015

Co słychać u naszych najmłodszych uczniów?

Minęło już kilka tygodni, a my sześcioletnie pierwszaki, poznaliśmy wiele ciekawych rzeczy związanych z nauką i naszą szkołą. Zadomowiliśmy się w naszej klasie, a nawet mamy swój kodeks zachowania. Bardzo dziękujemy mamom, które pomogły nam go wykonać.

17-09-2015

„ZIELONY ROWER” W SP4

Dnia 10 września br. do naszej szkoły przybyli leśnicy z nadleśnictwa Pieńsk, aby w ramach programu edukacyjno - warsztatowego „Zielony Rower" spotkać się z uczniami klas 1.b i 3.c. Podczas zajęć ze „strażnikami leśnymi” mieliśmy okazję poznać pracę leśnika, pogłębić swoją wiedzę na temat lasu i jego mieszkańców, a także sposobów ich ochrony.

16-09-2015

„ZIELONY ROWER” w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubaniu

Już po raz kolejny przystąpiliśmy do programu edukacyjno-warsztatowego „Zielony Rower” zorganizowanego przez Nadleśnictwo Świeradów Zdrój. 10 września br. do naszej szkoły „wjechali” na rowerach leśnicy - edukatorzy z Nadleśnictwa Wałbrzych.

08-09-2015

Jubileusz 70-lecia inauguracji roku szkolnego 2015/2016 w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubaniu

1.09.2015 r. odbyła się jubileuszowa inauguracja roku szkolnego 2015/2016. Dzień ten zapisał się w szczególnej pamięci wszystkim pracownikom szkoły, byłym i obecnym, jej absolwentom, uczniom i ich rodzicom ze względu na przypadające na ten rok obchody 70-lecia szkoły.

25-06-2015

Turniej Superfarmera

Zaczęło się w klasach. W pierwszym etapie Turnieju wzięło udział blisko 200 uczniów naszej szkoły – wszystkie klasy 4-6 i 2c. 64 osoby zakwalifikowały się do ćwierćfinałów.

22-06-2015

Wyniki Konkursu „Malowanie na ekranie”

Ogólnopolski Konkursu Grafiki Komputerowej „Malowanie na ekranie" odbył się po raz osiemnasty, a od dwóch lat jego zasięg jest także międzynarodowy. W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu wzięli w nim udział po raz pierwszy i od razu z sukcesem. Zuzanna Smaga z klasy I e zajęła II miejsce w kategorii klas I-III.

14-06-2015

Festyn rodzinny w SP 3

  W sobotę, 13.czerwca odbył się w naszej szkole festyn rodzinny. Było bardzo wesoło, sportowo, towarzysko i kolorowo.        Odbyły się dwa mecze uczniowie kontra rodzice. W pierwszym z nich - piłce siatkowej, wygrali rodzice z wynikiem 2:1. W drugim spotkaniu - piłce halowej, zwycięstwo odnieśli tym razem uczniowie. Oba pojedynki przysporzyły nam wielu emocji :). Ponadto działała kawiarenka, która oferowała ciasta, kawę, herbatę i zimne napoje oraz liczne grille z pysznymi kiełbaskami.
Festyn zakończył się o godzinie 12.30 i wszyscy z uśmiechem udaliśmy się do domów.

12-06-2015

„WĘDRÓWKI KARKONOSKICH SKRZATÓW”- ZIELONA SZKOŁA

Pod koniec maja uczniowie z klasy I d i I e wyjechali na „zieloną szkołę” do Sosnówki koło Karpacza. Każdy wyjazd na „zieloną szkołę” to wielkie wyzwanie dla nauczycieli. Tym razem dzielnie nad wszystkim panowały pani Beata Hanka i Wioletta Bućko. Dały radę, chociaż obaw przed wyjazdem było wiele. Pierwszaki okazały się bardzo samodzielne i grzeczne. Doskonale radziły sobie w nowych warunkach.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...