Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Przedszkola Niepubliczne

Aktualności:

14-05-2014

19 MAJA DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW Z NP1

      Z wielką dumą i radością ogłaszamy, że nasze przedszkole przyłączyło się do organizowanej przez Fundację Arka akcji „Dzień dobrych uczynków”

Bierzemy udział w tej akcji, gdyż każdego dnia staramy się czynić dobro wokół siebie. Jesteśmy mali, ale nasze serca są ogromne i mieszczą w sobie wiele dobra, którym chcemy się dzielić z innymi.

11-05-2014

Starszaki z PN Nr 1 w Szkole Muzycznej

  Grupa starszaków skorzystała z zaproszenia i we wtorek odwiedziła Szkołę Muzyczną I stopnia im. Oskara Kolberga w Lubaniu gdzie wysłuchały koncertu uczniów tej szkoły. Dziękujemy za zaproszenie. Bardzo nam się podobało i byliśmy dumni z naszych starszych koleżanek i kolegów.

11-05-2014

6 latki z NP 1 uczciły Święto Bibliotekarza

      Z okazji Dnia Bibliotekarza 8 maja Grupa Sześciolatków z Przedszkola Niepublicznego nr 1 w Lubaniu postanowiła zrobić niespodziankę pracownikom Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubaniu. Dzieci wraz z opiekunami zawitały do lubańskiej książnicy, gdzie ku uciesze bibliotekarek i bibliotekarzy bardzo pięknie zaśpiewały piosenki oraz obdarowały pracowników Biblioteki w Ratuszu kwiatami. W zamian każde z dzieci otrzymało słodki upominek. 

29-04-2014

6 latki z PN Nr 1 wyróżnione w konkursie

      Zostaliśmy wyróżnieni w konkursie ogłoszonym przez  Miejski Dom Kultury i redakcję dwutygodnika "Ziemia Lubańska"    na "Pisankę i Palmę Wielkanocną".

 

29-04-2014

3 DNI - 3 KRAJE - 3 WĘDRÓWKI W NP1

    6 latki z PN Nr 1  po raz kolejny już wzięły udział w corocznym rajdzie pieszym pod nazwą Łużyckie Wędrówki. Starszaki  pokonały trasę koncertowo, a i wrażeń przyniosły całe mnótwo. Do zobaczenia na następnej wędrówce

23-04-2014

KOLEJNA GRUPA Z NP1 W "DOMU PACHNĄCYM CHLEBEM"

  Dzisiejszy dzień następna grupa dzieci z PN Nr 1 - tym razem 6 latki -  spędziła dzień  w Raszowie w starej izbie chlebowej gdzie organizowane są warsztaty i pokazy pieczenia regionalnego specjału. Mogliśmy sami zrobić ciasto, wygarnąć żar z pieca, przystroić bochenek chleba.
Mieliśmy też okazję samodzielnie zrobić masło i posmakować miodu z pobliskiej pasieki. 

18-04-2014

WIELKANOCNY ZAJĄCZEK W NP1

Ciasno w norce u zajączka,
przygotowań jest gorączka,
bo Wielkanoc jest tuż, tuż
czas życzenia złożyć już !!!
Dzisiaj dzieci z  NP Nr 1 odwiedział Wielkanocny Zajączek. Opowiadał ciekawe historie, bawił się z dziećmi i zostawił w ogrodzie całe mnóstwo upominków. Dzieci w zamian przygotowały dla Zajączka barwne przedstawienie.Do zobaczenia za rok.

18-04-2014

5 latki z NP1 w " Domu pachnącym chlebem"

                      W środę 5 latki z PN spotkały się w Raszowie w starej izbie chlebowej gdzie organizowane są warsztaty i pokazy pieczenia regionalnego specjału. Mogliśmy sami zrobić ciasto, wygarnąć żar z pieca, przystroić bochenek chleba.

Mieliśmy też okazję samodzielnie zrobić masło i posmakować miodu z pobliskiej pasieki. Mniam
 

12-04-2014

ZAJĄCZKOWA RODZINA W NP1

      KOLEJNE CUDOWNE SOBOTNIE PRZEDPOŁUDNIE SPĘDZONE W PRZEDSZKOLU. TYM RAZEM 4 LATKI Z PANIĄ DOROTKA I PANIĄ MARYSIĄ WPROWADZIŁY NAS W BARDZO RADOSNY I ŚWIĄTECZNY NASTRÓJ. PRZEDSZKOLE OPANOWANE ZOSTAŁO PRZEZ LICZNA ZAJĄCZKOWA RODZINĘ. MALI ARTYŚCI PIĘKNIE ZAPREZENTOWALI SIĘ W PRZYGOTOWANYM PRZEDSTAWIENIU. W PODZIĘKOWANIU DZIECIOM, WYSTĄPILI RÓWNIEŻ RODZICE.

03-04-2014

AUDYCJA MUZYCZNA " HIPOPOTAM I ŻABA" W NP1

AUDYCJA MUZYCZNA - "HIPOPOTAM I ŻABA"

flet piccolo, tuba, instrumenty klawiszowe
Malutki flet, a z drugiej strony wielka i ciężka tuba. Czy wielkość instrumentów muzycznych świadczy o sile ich głosu? Jakie możliwości mają mniejsze lub większe instrumenty? Czy długi i skomplikowany utwór może konkurować z krótkim i prostym? Które muzycy lubią najbardziej? Testując różne kompozytorskie szaleństwa, próbowaliśmy odpowiedzieć na powyższe pytania podczas dzisiejszej audycji umuzykalniającej.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...