Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Przedszkola Niepubliczne

Aktualności:

24-04-2015

Przedszkolaki z NP1 na rajdzie

  XV Jubileuszowy

Międzynarodowy Rajd Pieszy

"3 Dni - 3 Kraje - 3 Wędrówki" z naszym udziałem. Trasa 6 km !!!

23-04-2015

Dzieci z PN 1 w Bajkowym Korowodzie

  Czwartkowy poranek dla dzieci z grupy maluszków i starszaków PN1 był bajkowy i kolorowy. To wszystko za sprawą udziału w bajkowym korowodzie zorganizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Lubaniu. 3 latki wystąpiły tym razem jako "101 Dalmatyńczyków", a 6 latki zaprezentowały "Krainę lodu". Dziękujemy za zaproszenie. Wszyscy bawiliśmy się świetnie.

14-04-2015

Zielony wtorek w PN Nr 1 czyli

  W ramach projektu "Kolorowe wtorki", podczas których realizujemy tematykę żywieniową - 14 kwietnia królował w naszym przedszkolu kolor ZIELONY.

14-04-2015

Audycja muzyczna w PN Nr 1

  Dźwiękowe czary z blaszanej czary
(trąbka, puzon, instrument klawiszowy)
Tym razem artyści oczarowali nas dźwiękami z blaszanej czary i odkryli
tajemnice, jakie skrywają instrumenty dęte blaszane.

02-04-2015

Wielkanocny Zajączek w PN Nr 1

  W środowy poranek dzieci z Przedszkola Niepublicznego Nr 1 w Lubaniu gościły u siebie wielkanocnego zajączka. Spotkanie jednak miało niecodzienny charakter, bo i data była wyjątkowa - 1 kwietnia Pryma Aprilis. Jakież było zdziwienie dzieci, gdy na początku zabawy w drzwiach stanął nie Zajaczek a.......Mikołaj ;-D. Po prymaaprilisowych psikusach przyszedł jednak czas na właściwego o tej porze roku gościa - Wielkanocnego Zajączka. Były śpiewy, tańce - kicańce no i oczywiście niespodzianki. Wesołych Świąt !!!

24-03-2015

ZAJĘCIA OTWARTE - POKAZOWE W PN 1 - "PIOSENKI DO RYSOWANIA" - METODA DOBREGO STARU

  Zapewniając dzieciom osiąganie sukcesów, radzenia sobie z  trudnościami,
stwarzając wszystkim dzieciom szansę rozwoju na miarę ich możliwości  nasi
nauczyciele stosują w pracy wiele nowatorskich metod.  Jedną z  nich jest Metoda Dobrego Startu Mart Bogdanowicz.
Metoda ta aktywizuje i usprawnia czynności analizatorów: wzrokowego,  słuchowego i kinestetyczno - ruchowego. Kształci
prawidłową lateralizację, orientację w przestrzeni i w  schemacie ciała. Koordynuje więc czynności wzrokowo - słuchowo -
ruchowe  oraz usprawnia i harmonizuje wszystkie funkcje psychomotoryczne. Kształci  ona zdolność rozumienia i  operowania symbolami, ułatwia  nawiązanie kontaktów społecznych, szczególnie dzieciom z różnymi  dysfunkcjami.

17-03-2015

Żółty wtorek w PN Nr 1

W ramach projektu "Kolorowe wtorki", podczas których realizujemy tematykę żywieniową - 17 marca królował w naszym przedszkolu kolor ŻÓŁTY. W Tym dniu w przedszkolu mocniej niż zwykle zaświeciło słońce. A wszystko to za sprawą Słonecznego Gościa, który do nas zawitał .Naszemu Słoneczku dzielnie towarzyszyła grupa "maluszków" , która uświetniła naszą zabawę krótkim przedstawieniem. Po wspólnej zabawie wszyscy udaliśmy się do swoich sal, aby

17-03-2015

"Jak Wiosna Zimę przegoniła" w NP 1

Wiosna niewątpliwie zbliża się wielkimi krokami, a mając takich pomocników jacy przybyli na spotkanie do PN Nr 1 - fakt ten tylko się potwierdził. W piatkowe popołudnie 6 latki z Przedszkola Niepublicznego Nr 1 zaprosiły swoich najblizszych do wspólnej zabawy, którą poprzedził przepiękny występ "starszaków" zatytułowany : "W krainie lodu". Do zabawy włączyli się rodzice, którzy podczas uroczego tańca przy dźwiękach Vivaldiego odczarowali wiosnę.  

25-02-2015

Zajęcia otwarte warsztatowe w PN 1

"Slimak, ślimak wystaw rogi..." - pod takim hasłem odbyły się we wtorek w grupie 3 latków zajęcia warsztatowe z elementami logorytmiki, w których czynny udział wzięli rodzice wraz z dziećmi.Zajęcia poprowadziła p.Arleta Czuchryta, a miały one na celu usprawnienie narządów mowy oraz uwrażliwienie na muzykę,tempo,rytm, melodie,barwe.dźwięku. 

16-02-2015

KARNAWAŁOWO - WALENTYNKOWO W PN NR 1

      14 lutego połączyliśmy dwie fantastyczne uroczystości - bal karnawałowy z Walentynkami. Na bal przybyły dzieci wraz z rodzinami. Oprócz tańców, plasów i konkursów były również niespodzianki w wykonaniu rodziców. Mamy nadzieję, że ten karnawałowo - walentynkowy nastrój w jaki udało nam sie wprowadzić uczestników balu utrzyma się przez cały rok. 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...