Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Lubię Lubań

Kalendarium

Miasto

17-10-2018

Chcą wymieniać piece!

18 września Rada Miasta Lubań zdecydowała o tym, że w Lubaniu ruszy program dofinansowań na wymianę pieców. Cieszy się on dużym zainteresowaniem.

16-10-2018

Uroczyste nadanie nazwy placowi Feliksa Netza

16 października o godzinie 12:00 plac koło Ratusza Miejskiego uroczyście otrzymał imię Feliksa Netza-wielkiego artysty i lubańskiego patrioty. "Ja nigdy nie wyjechałem z Lubania" - była to jedna z ostatnich refleksji poety i pisarza na temat jego ukochanego miasta.

12-10-2018

Dotacje z programu "Czyste powietrze"

Ministerstwo Środowiska oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska we Wrocławiu zapraszają na spotkanie dotyczące wymiany pieców centralnego ogrzewania w domkach jednorodzinnych.

Oświata

15-10-2018

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 2

Połowa października przeważnie kojarzy się ze świętem wszystkich pracowników oświaty. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego społeczność szkolna przygotowała niespodziankę dla swoich wychowawców.

15-10-2018

DLA NASZYCH NAUCZYCIELI

„ Wiele pięknych kwiatów znamy: Tulipanów , bzów i róż, Lecz my dla Was dzisiaj mamy Najpiękniejszy bukiet słów. Słowo miłość – za Wasze troski Słowo wdzięczność – za Wasz trud Dar to skromny, dar uczniowski Wyśpiewany z serc jak z nut”.

Kultura i sport

18-10-2018

Mamy rekord!

Ogólnopolski i lubański sukces w biciu rekordu! W całej Polsce, w tym w Lubaniu na zaproszenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ponad 100 tysięcy osób jednocześnie prowadziło resuscytację krążeniowo – oddechową.

09-10-2018

Polsko-litewski teatr cieni

14 września młodzież z Lubania i litewskiego Prienai zaprezentowała w lubańskim MDK spektakl teatru cieni, inspirowany lokalnymi legendami ze swoich krajów. Od teraz ten wyjątkowy występ można obejrzeć także w internecie.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...