Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoła Podstawowa Nr 1

Aktualności:

22-05-2018

Sukces w obiektywie uczennicy SP1

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaniu klasy gimnazjalnej III a, Marcelina Szłabowicz wzięła udział w IV Powiatowym Konkursie Fotograficznym, którego hasło przewodnie brzmiało „Przyroda nas zachwyca”.

22-05-2018

Wizyta trzecioklasistów z SP1 w Powiatowej Straży Pożarnej w Lubaniu

W dniu 15.05.2018 klasa III a wraz z wychowawcą Elżbietą Chilińską odwiedziła Powiatową Straż Pożarną w Lubaniu. Celem spotkania było przybliżenie uczniom specyfiki pracy strażaka oraz utrwalenie zasad bezpiecznego zachowania się w domu, szkole i w miejscu publicznym.

22-05-2018

Udział najmłodszych w konkursie technicznym

Uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczą w wielu akcjach proekologicznych. Tym razem wzięli udział w konkursie technicznym dla uczniów placówek powiatu lubańskiego pod hasłem „Nie byle jaka budka dla ptaka i całkiem świeża dla nietoperza”.

12-05-2018

Jedynka na targach gospodarczych Konventa w Löbau

W dniach 28-29.04.2018 nasza szkoła brała udział w targach gospodarczych KONVENTA w Löbau (Niemcy). Uczestniczyliśmy w tym w ramach projektu finansowanego z funduszy UE, a koordynatorem całości przedsięwzięcia po stronie lubańskiej było Łużyckie Centrum Rozwoju w Lubaniu.

10-05-2018

Zbuduj, zaprogramuj, zapamiętaj! - Zajęcia edukacyjne z robotyki w lubańskiej Jedynce

W tym roku szkolnym zorganizowaliśmy dla naszych uczniów cykl interesujących zajęć z zakresu robotyki. 13 marca i 8 maja br. gościliśmy przedstawicieli firmy GO4Robot sp. z o.o., którzy zajmują się organizacją warsztatów w tym zakresie.

07-05-2018

Kolejny sukces sportowy ucznia lubańskiej Jedynki - 1. miejsce w XXVII Memoriale

Systematyczność, zaangażowanie, determinacja, pokonywanie własnych słabości to sprawy niezwykle ważne dla biegacza. Mateusz Franczak – uczeń lubańskiej „Jedynki” ma okazję ich doświadczać, zarówno podczas codziennych treningów, jak i zawodów.

07-05-2018

Witaj, majowa jutrzenko! - 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w SP 1

W naszej szkole dba się o tradycje, kształtuje postawy ważne dla każdego Polaka, a święta majowe są okazją do tego, aby utrwalić w uczniach szacunek do symboli narodowych i przyczynić się do kształtowania patriotycznych postaw.

30-04-2018

Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaniu

Hetman, gońce, skoczki, wieże, pionki; specjalne ruchy - roszada, bicie w przelocie – te terminy nie są obce naszym uczniom – miłośnikom szachów. To właśnie ta „królewska gra” jest uznawana za sport, który można uprawiać w każdym wieku i … niezależnie od kondycji.

30-04-2018

Ogólnopolski turniej bezpieczeństwa "W ruchu drogowym"

Dnia 25.04.2018 roku odbyły się eliminacje powiatowe Szkół Podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa „W ruchu drogowym”.

30-04-2018

Nasz Mistrz Kostki Rubika

15 kwietna w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej odbyły się Otwarte Mistrzostwa KZL-u w Speedcubingu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...