Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Ośrodek Wsparcia Dziennego

Aktualności:

29-04-2015

Seniorzy w bacówce

  W dniu 28 kwietnia 2015 roku w Ośrodku Wsparcia Dziennego w Lubaniu w ramach podejmowanych inicjatyw społeczno -kulturalnych odbyło się przedstawienie teatralne w wykonaniu artystów Agencji Artystycznej ART-METANOIA z Krakowa.

 

20-04-2015

Zaproszenie na VIII Przegląd Dorobku Artystycznego Seniorów

Burmistrz Miasta Lubań, Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubaniu oraz Miejski Dom Kultury w Lubaniu zapraszają na VIII Przegląd Dorobku Artystycznego Seniorów. Celem i założeniem inicjatywy, jest rozwijanie współpracy kulturalnej oraz wymiana doświadczeń artystycznych osób starszych.

27-03-2015

Wielkanocne pisanki, kraszanki ......

Zadania statutowe realizowane przez Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubaniu w kontekście wspierania dzieci często uzupełniane są różnorodnymi metodami i formami pracy artystycznej. Jedną z nich były realizowane zajęcia plastyczne o tematyce wielkanocnej.

26-03-2015

Wielkanocny dar seniorów

W dniu dzisiejszym seniorzy z Akademii Seniora działającej przy Ośrodku Wsparcia Dziennego w Lubaniu, odwiedzili z życzeniami świątecznymi Arkadiusza Słowińskiego Burmistrza Miasta Lubań i wręczyli podarunek od lubańskich seniorów, którym była ponad 2 metrowa „Palma Wielkanocna” wykonana własnoręcznie przez seniorów w ramach warsztatów rękodzielniczych. Nie było to proste zadanie ale praktyka czyni mistrza. Po raz kolejny seniorzy z Ośrodka udowodnili iż chcieć to móc!!!

25-03-2015

WARSZTATY WIELKANOCNEGO RĘKODZIEŁA

Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubaniu zorganizował w ramach Wielkanocnych warsztatów rękodzieła naukę tworzenia kolorowych palm. Bogactwo kolorów, rodzinna atmosfera, wspólne rozmowy i poznawanie tradycji spotkało uczniów lubańskich szkół podstawowych oraz Gimnazjum im.  Aleksandra  Fredry w Pisarzowicach.

05-03-2015

Wiosenne ekspresje plastyczne

Twórczość plastyczna jest jedną z ważniejszych form aktywności uczestników zajęć prowadzonych w Ośrodku Wsparcia Dziennego w Lubaniu. Indywidualna twórczość dzieci sprzyja radości, dobrej zabawie, zaangażowaniu i odpowiedzialności za własne decyzje.

04-03-2015

Bezpłatna gimnastyka dla seniorów

Oferta gimnastyki dla seniora realizowana przez Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubaniu została stworzona z myślą o osobach starszych, które chcą utrzymać ciało w należytej kondycji fizycznej i psychicznej i jak najdłużej cieszyć się zdrowiem. Gimnastyka zapewnia nie tylko poprawę kondycji, wzmocnienie kręgosłupa czy poprawę krążenia, ale przede wszystkim uzyskanie lepszego samopoczucia, poprzez aktywne spędzenie czasu w miłym towarzystwie.

03-02-2015

Jesteśmy sobie potrzebni- zimowa integracja międzypokoleniowa

Ferie zimowe kojarzone są z zimowym szaleństwem, lecz tegoroczna aura spowodowała, że czas ten pozbawiony był szaleństw i zabaw na śniegu. W Ośrodku Wsparcia Dziennego w Lubaniu zimowy wypoczynek urozmaicony był w szereg atrakcyjnych zajęć zagospodarowania czasu wolnego.

26-01-2015

Kurs komputerowy dla seniorów

Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubaniu  zaprasza na organizowany w ramach inicjatyw lokalnych bezpłatny kurs komputerowy dla seniorów.

22-01-2015

Nauka przez zabawę podczas spektaklu

W środowe przedpołudnie tj 21.01.2015r., najmłodszych mieszkańców Lubania odwiedzili aktorzy z Agencji Artystycznej Metanoia z Krakowa, z przedstawieniem pt.: „Legendy Tatr”. Był to spektakl o codziennym życiu górali, w który zostały wplecione legendy z Podhala i Tatr. Mali widzowie dowiedzieli się skąd wziął się Giewont i jakie skarby są w nim ukryte. Aktorzy w żartobliwy sposób zapoznali naszych małych mieszkańców z przyśpiewkami i tańcami charakterystycznymi dla Zakopiańskiego regionu.

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...