Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

29-03-2013

Przedszkolaki z PM nr 3 żegnały zimę

Pożegnanie zimy i powitanie wiosny należy do tradycji ludowych podtrzymywanych w naszym przedszkolu. W tym roku Pani zima jest niezwykle uparta i nie chce od nas odejść - straszy wiosnę śniegiem i mrozem. Stęsknione ciepła i słońca przedszkolaki z wielkim zapałem wykonały kukły Marzanny – symbolizujące odchodzącą zimę i skandując głośno „Marzanno, Marzanno słomiana panno, idź gdzie pieprz rośnie zrób miejsce wiośnie!” próbowały przepędzić zimę.

28-03-2013

"Zajączek"

Dzień 27marca 2013r. obfitował w Przedszkolu Miejskim nr 1 w mnóstwo niespodzianek. Jedną z nich było przedstawienie, które  personel przedszkola przygotował dla swoich Milusińskich pt. Wielkanocna Przygoda Zajączka.

Z powodu ciągle jeszcze panującej zimy, Wielkanocny Zajączek nie przybył do nas osobiście, lecz zostawił dzieciom ukryte w ogrodzie przedszkolnym w śniegu niespodzianki. Dzieci z przyjemnością udały się na ich poszukiwanie.

28-03-2013

Kolejny wielki sukces gimnazjalistów z 1…

Jak co roku Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu zgłosiło drużynę do Powiatowego Konkursu Geograficznego.

27-03-2013

Gimnazjum 1 - „Kopalnią Talentów”

Dnia 21 marca uczennica naszej szkoły Justyna Gola wystąpiła na Regionalnych Eliminacjach III Dolnośląskiej Gali Talentów organizowanej przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

27-03-2013

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

Dzieci z naszego przedszkola  zaczęły swoje przygotowania do Świąt Wielkanocnych od przygotowania  palemek wielkanocnych. 
 

27-03-2013

Konkurs plastyczny "Pomagamy leśnym zwierzętom przetrwać zimę" rozstrzygnięty!

Dnia 25. 03. 2013 r. gościliśmy w przedszkolu Przewodniczącego Koła Łowieckiego
„GWIZD” w Leśnej, pana Kazimierza Kucharskiego. Celem wizyty było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Pomagamy leśnym zwierzętom przetrwać zimę”.

27-03-2013

Warsztaty w SP4

Zapachy, kolory, smaki królowały 25 marca w naszej szkole podczas Warsztatów Wielkanocnych zorganizowanych przez panie: Beatę Baczyńską – Smyczek, Elwirę Wojtusik i Justynę Wickiel. Trudno opisać wszystko, co działo się tego popołudnia, ale jedno jest pewne – wszystkie zmysły pracowały na pełnych obrotach.

27-03-2013

Wystawa w SP4

Czy jesteśmy gotowi do świętowania Wielkanocy? W Szkole Podstawowej nr 4 im.Kawalerów Orderu Uśmiechu śmiało możemy odpowiedzieć na to pytanie głośnym "TAK!".

26-03-2013

„Dzień zaprosin Wiosny”

Aby definitywnie rozstać się z uprzykrzoną zimą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II zorganizowali 21 marca ,,Dzień zaprosin Wiosny”.

25-03-2013

"Góra grosza"

Na przełomie grudnia i stycznia tego roku po raz kolejny przeprowadziliśmy akcję "Góra grosza" wspomagającą rodzinne domy dziecka. Zbiórka grosików cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród rodziców, dzieci i pracowników przedszkola.Okazało się, że co roku zbieramy więcej.Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji bardzo dziękujemy. Zebrana kwota została przekazana Fundacji "Nasz Dom". Jako potwierdzenie wzięcia udziału w tak szlachetnej akcji - jest dyplom, który otrzymaliśmy .

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...