Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

22-04-2014

Wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży rolników w wieku do 16 roku życia

Związek Zawodowy Rolników Rzeczpospolitej „Solidarni” z/s w jeleniej Górze jak co roku organizuje wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży rolników w wieku do 16- ego roku życia, których co najmniej jedno z rodziców prawnych opiekunów jest ubezpieczone w pełnym zakresie jednocześnie ma ubezpieczenie emerytalne oraz wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie lub pobiera rentę bądź emeryturę z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

22-04-2014

Dzieci z PM Nr 3 na warsztatach w RCEE

Czy wiecie, które kury są szczęśliwe? My już wiemy!

Starszaki z grupy V i VI odwiedziły Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie wzięły udział w warsztatach ekologicznych pt.: ,,Kolorowe jajka (wielkanocne) – o kurach, które pomagają zajączkowi wielkanocnemu”. Podczas ciekawie przeprowadzonych zajęć przedszkolaki nie tylko poznały wartości odżywcze jaj , ale także dużo dowiedziały się na temat hodowli kur i oznaczeń jaj. Wiedzą, które kurki są szczęśliwe, i które jajka warto kupować. Teraz będą zachęcać swoich rodziców do kupowania jaj z numerem 0 lub 1, gdyż takie oznaczenia to gwarancja, że pochodzą od kur, których dobrostan oraz naturalne zachowania zostały poszanowane. Miłym akcentem zajęć była część plastyczna, podczas której dzieci wykonały kolorowe pisanki. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

M. K.
 

22-04-2014

Przedświąteczne zajęcia otwarte w PM nr 3.


W grupie III przed świętami Wielkanocnymi odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Mieli oni okazję zobaczyć jak wyglądają zajęcia dydaktyczne odbywające się w grupie. Przedszkolaki wypowiadały się na temat opowiadania „O żółtym kurczaczku”, dzieliły wyrazy na sylaby i głoski, wspólnie z rodzicami bawiły się przy muzyce a także wykonywały masażyki relaksacyjne. Rodzice mieli także okazję wspólnie z dziećmi wziąć udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykonały piękne wielkanocne pisanki.
Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspaniałą zabawę!

A. Sk.
 

22-04-2014

Starszaki z PM nr 3 odkrywają tajemnice Zamku Czocha

15 kwietnia dzieci z grupy V,VI i VII przeżyły niecodzienną przygodę na Zamku Czocha.

19-04-2014

Wesołych Świąt

Zdrowych, pogodnych  Świąt Wielkanocnych pełnych wiary, nadziei i miłości.  Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół  oraz wesołego Alleluja  życzą pracownicy  i uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu.

 

18-04-2014

Kasia z dziadkiem Stasiem zwiedzają Rudzicę

       

      Dzieci z grupy I, IV, V z PM nr 5 w Lubaniu uczestniczyły w wycieczce do Rudzicy.

18-04-2014

Konkurs na najpiękniejszą pocztówkę dla autora

Z okazji zbliżającego się Festiwalu Literatury dla Dzieci organizatorzy zapraszają dzieci z całej Polski do wzięcia udziału w niezwykłym konkursie. Stwórzcie pocztówkę dla jednego z autorów goszczących na festiwalu, a my przekażemy mu Waszą korespondencję. Możecie podziękować za dotychczasowe książki, napisać za co je lubicie, pozdrowić, a nawet poprosić go o następne. Napiszcie, jakie chcielibyście najbardziej.   czytaj więcej

18-04-2014

Zajączki w PM nr 5

                  Dzieci z grupy VII wykonywały zadania i zabawy z wiązane z Wielkanocą. Kolorowały i ozdabiały pisanki, bawiły się w zabawy przy KLANZIE, układały pisankowe puzzle, śpiewały piosenki. Każdy starszak obdarowany został przez Zajączka Wielkanocnego koszykiem z niespodzianką. Było dużo humoru i zabawy.

18-04-2014

WIELKANOCNY ZAJĄCZEK W NP1

Ciasno w norce u zajączka,
przygotowań jest gorączka,
bo Wielkanoc jest tuż, tuż
czas życzenia złożyć już !!!
Dzisiaj dzieci z  NP Nr 1 odwiedział Wielkanocny Zajączek. Opowiadał ciekawe historie, bawił się z dziećmi i zostawił w ogrodzie całe mnóstwo upominków. Dzieci w zamian przygotowały dla Zajączka barwne przedstawienie.Do zobaczenia za rok.

18-04-2014

5 latki z NP1 w " Domu pachnącym chlebem"

                      W środę 5 latki z PN spotkały się w Raszowie w starej izbie chlebowej gdzie organizowane są warsztaty i pokazy pieczenia regionalnego specjału. Mogliśmy sami zrobić ciasto, wygarnąć żar z pieca, przystroić bochenek chleba.

Mieliśmy też okazję samodzielnie zrobić masło i posmakować miodu z pobliskiej pasieki. Mniam
 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...