Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

06-03-2014

Rozwijamy nasze talenty - koło plastyczne ,,Sprawne rączki”

Twórczość plastyczna jest jedną z ważniejszych form działalności dziecka w wieku przedszkolnym. Dzieci są kreatywne z natury, dlatego dar ten należy pielęgnować i rozwijać.

06-03-2014

Przedszkolaki z PM nr 3 zdobywają wiedzę o zawodach

Dzieci z grupy II i III nie miały okazji nudzić się podczas tegorocznych ferii. Odwiedziliśmy m.in. gabinet stomatologiczny, piekarnię, fryzjera, lubański PKS, sklep odzieżowy, przedszkolną kuchnię, krawcową a także gabinet weterynaryjny. Dzieci miały możliwość bezpośredniego obserwowania czynności związanych z zawodami. Kontakty z ludźmi różnych zawodów sprzyjają gromadzeniu wiedzy o ich pracy oraz mają wpływ na kształtowanie szacunku dla niej. Dzieci mogły zobaczyć wytwory ludzkiej pracy oraz poznać cechy, jakie trzeba mieć, aby móc wykonywać dany zawód, np. cierpliwość, odwagę...

A.Sk.
 

06-03-2014

PROJEKT

Pięciolatki pomysł miały
i kompocik zgotowaly,
a pyszniutki - bo z jabłuszek,
wypił starszak i maluszek.
Gdy wypili zakrzykęli -
bo wspaniały humor mieli:
"Zawsze się odżywiaj zdrowo -
będziesz myślał wystrzałowo !!!"

06-03-2014

Multimedialne zwierzęta arktyczne

    Dnia 12.02.2014 r. w PM nr 5 w Lubaniu w grupie V odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Spotkanie odbyło się w ramach projektu " Multimedialne Przedszkole".

06-03-2014

Straż Ochrony Kolei

        Przedszkolaki z PM nr 5 w Lubaniu gościły panów ze Straży Ochrony Kolei.Dzieci zapoznały się z zasadami odpowiedniego zachowania się w miejscach publicznych i prawidłowego korzystania ze środków   komunikacji kolejowej.

05-03-2014

Wiosenna sałatka

W PM nr 3 dzień 4 marca  był w grupie II kolejnym dniem „dla zdrowia”. Dzieci z wielkim przejęciem obierały, kroiły i mieszały produkty do wiosennej sałatki. Pamiętały, aby wcześniej umyć ręce i warzywa. Pomidor, sałata, szczypiorek, kukurydza, jajeczko - mniam... mniam... zapachniało wiosną.
                                                                                                                                                                                                                      M.W.
 

05-03-2014

Wizyta pani fizjoterapeutki w PM nr 3

W piątek 28 lutego odwiedziła nas pani fizjoterapeutka. Była to szczególna wizyta, gdyż pani Iza powiedziała nam, iż kiedyś pracowała w naszym przedszkolu jako pielęgniarka. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca fizjoterapeuty i jaka jest ważna dla pacjentów.

05-03-2014

Co słychać u naszych patyczaków?

Patyczaki indyjskie są z przedszkolakami z PM nr 3 już prawie pół roku, a opieka nad nimi to jedno z ulubionych zajęć starszaków.

05-03-2014

V edycja konkursu dla gimnazjalistów „Moja okolica pięknieje dzięki RPO"

Zapraszamy dolnośląskich gimnazjalistów do wzięcia udziału w konkursie „Moja okolica pięknieje dzięki RPO”.

Ważne terminy:
• do 18 marca 2014 r. – nadsyłanie prac artystycznych do siedziby organizatora;
• do 10 kwietnia 2014 r. – wyłonienie uczestników II ETAPU;
• maj 2014 r. – finał konkursu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...