Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

08-06-2013

Co nowego u Maluszków?

Miłą niespodziankę z okazji Dnia Dziecka sprawili dzieciom Rodzice Kuby Zawłockiego. Jest nią zakupienie przez Nich dywanu do grupy najmłodszej. Testem atrakcyjności  prezentu były zorganizowane zabawy i wyścigi samochodowe. Dziękujemy za prezent, który bardzo podoba się naszym wychowankom.

07-06-2013

„Najpiękniejszy pejzaż to półka z książkami”

W Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu od wielu lat podejmowane są działania, które mają zachęcać młodzież do poświęcania swojego wolnego czasu kulturze oraz poszerzania swoich horyzontów myślowych. 

07-06-2013

Maj w Lokalnym Inkubatorze Organizacji Pozarządowych w Lubaniu

Lokalny Inkubator Organizacji Pozarządowych, działający przy Stowarzyszeniu „Pogranicze” w Lubaniu od momentu swojego powstania skupia osoby aktywnie działające w sferze 3 sektora. Z każdym miesiącem przybywa organizacji, które korzystają z tej inicjatywy. Obecnie jest ich już 46. Obszar oferowanego wsparcia jest bardzo różnorodny, dodatkowo w dalszym ciągu wprowadzane są w życie nowe pomysły. Jednym z nich było zapoczątkowanie w maju zajęć z podstaw języka angielskiego dla dzieci.

07-06-2013

Wspierajmy młodych z Lubania

Oddaj głos na kandydatkę z naszego miasta i pomóż jej wyjechać na EuroStaż! Mieszkanka Lubania - Natalia Nawój, zwraca się do Państwa z prośbą o wsparcie. Załączamy treść otrzymanej od niej wiadomości. "Wchodząc na tą stronę: https://apps.facebook.com/eurostaz-app/ trzeba kliknąć na województwo dolnośląskie, a następnie na NATALIA NAWÓJ."

07-06-2013

Ogłoszenie o konkursie

Burmistrz Miasta Lubań ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Lubaniu ul. Mickiewicza 1. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Lubań.

05-06-2013

Wystawa zwierząt

            W Przedszkolu nr 5 w Lubaniu bardzo lubimy dzieciom sprawiać  radość i dlatego w maju w ramach realizacji programu " Kubusiowi przyjaciele natury" zorganizowaliśmy wystawę zwierząt hodowlanych pt: " Mój pupil". Celem było kształcenie u dzieci pozytywnego stosunku do zwierząt, poznanie hodowli i opieki nad nimi, oraz możliwość bliższego zaobserwowania życia zwierząt w różnych środowiskach. Dzieci przyniosły z domów swoich ulubieńców, a były to chomiki, świnki morskie, królik, ryby, oraz żaby i kijanka, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wizycie zwierząt towarzyszyło wiele emocji, każde każde dziecko chciałoby mieć w domu zwierzątko. Wystawa sprawiła dzieciom ogromną radość. Największym zainteresowaniem była skóra pająka ptasznika.

05-06-2013

Dzień sportu w PM nr 5

                                  Przedszkolaki z lubańskiego PM nr 5 świętowały Dzień Dziecka, który połączony był z Dniem Sportu. Wszystkie przedszkolaki w strojach sportowych zebrały się na placu przedszkolnym, gdzie wspólnie złożono przysięgę sportowca. Następnie przystąpiono ćwiczeń. Były różne konkurencje sportowe z elementem skoku, rzutu, celowania, wspinania, itp. Sportowa olimpiada zakończyła się wręczeniem medali dla wszystkich przedszkolaków.  Dzieci świetnie pokonywały przeszkody, nawet maluchy. Udział w zabawie sportowej dało dużo satysfakcji.

04-06-2013

Wizyta w Straży Pożarnej

      Jednym z celów podstawy programowej jest wdrażanie dzieci do przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Dziecko kończące edukacje przedszkolną powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych i do kogo zwrócić się o pomoc. Dlatego wybraliśmy się z wizytą do Straży Pożarnej w Lubaniu.

04-06-2013

„Gimnazjum nr 1 w programie „Razem w pełni sprawni”

Gimnazjum nr 1 im. S. Wyspiańskiego w Lubaniu bierze udział w II edycji projektu „Razem w pełni sprawni” - organizowanej przez Fundację „Promyk Słońca”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...