Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

10-04-2014

Skrzaty uczą przedszkolaków bezpieczeństwa

                    Dzisiaj 10. 04.2014r. w PM nr 5 w Lubaniu dzieci oglądały przedstawienie teatralne pt.: "Skrzaty ze starej szafy" w wykonaniu aktorów z Profilaktyczno -Edukacyjnego Teatru dla Dzieci i Młodzieży z Krakowa.

 

09-04-2014

„Drzwi Otwarte u Wyspiańskiego”

Trzeciego i czwartego kwietnia w skromnych murach naszego gimnazjum gościliśmy uczniów klas szóstych z lubańskich szkół podstawowych. W tym roku gimnazjaliści przekazali młodszym koleżankom i kolegom to, z czym obcują na co dzień, czyli dużą dawką nauki i dobrej zabawy.

09-04-2014

Projekt systemowy „Aktywizacja zawodowa pracowników sektora oświaty na dolnośląskim rynku prac

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy informuje, iż w dniu 20.02.2014 r. Zarząd Województwa Dolnośląskiego uchwałą nr 5332/IV/14 przyjął do realizacji projekt systemowy „Aktywizacja zawodowa pracowników sektora oświaty na dolnośląskim rynku pracy”, którego Beneficjentem Systemowym jest Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

09-04-2014

Czy cebula to cebula?

Wiosna w pełni, kwitną pierwsze kwiaty, ale co o nich tak naprawdę wiemy?
25 marca 2014 r. panie: A. Wierzbicka i p. A. Łasica zorganizowały w Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej warsztaty przyrodnicze pt.: „Pierwsze wiosenne kwiaty cebulowe”.

08-04-2014

„Via Regia – poznać Europę: od historii do przyszłości.”

Zwieńczeniem projektu: „Via Regia – poznać Europę: od historii do przyszłości.” była konferencja, która odbyła się w klasztorze St. Marienstern w Panschwitz-Kuckau koło Bautzen (Niemcy). W pięknych wnętrzach zabytkowego kompleksu klasztornego w Sali Czerwonej podsumowano projekt Via Regia, w którym Gimnazjum nr 1 im. St. Wyspiańskiego w Lubaniu uczestniczy od 3 lat.

07-04-2014

Konkurs plastyczny

1maja 2014 r. minęło równo 10 lat od dnia , w którym Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Z tej okazji dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym pt."Moje miejsce w Europie" skierowanym do najmłodszych Europejczyków, do dzieci, które urodziły się i dorastają w Polsce, po wstąpieniu do Unii Europejskiej.

07-04-2014

Kolejny sukces Gimnazjalistów z 1

Jak co roku Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu zgłosiło drużynę do Powiatowego Konkursu Geograficznego, który w tym roku szkolnym obchodził swój jubileusz 10-lecia.

05-04-2014

NIECODZIENNA WIZYTA W PM nr 3

31 marca  gościliśmy w naszym Przedszkolu Ratowników Medycznych.

03-04-2014

AUDYCJA MUZYCZNA " HIPOPOTAM I ŻABA" W NP1

AUDYCJA MUZYCZNA - "HIPOPOTAM I ŻABA"

flet piccolo, tuba, instrumenty klawiszowe
Malutki flet, a z drugiej strony wielka i ciężka tuba. Czy wielkość instrumentów muzycznych świadczy o sile ich głosu? Jakie możliwości mają mniejsze lub większe instrumenty? Czy długi i skomplikowany utwór może konkurować z krótkim i prostym? Które muzycy lubią najbardziej? Testując różne kompozytorskie szaleństwa, próbowaliśmy odpowiedzieć na powyższe pytania podczas dzisiejszej audycji umuzykalniającej.

03-04-2014

AKCJA 272 SŁOWA W NP1

UWAGA RODZICE DZIECI URODZONYCH W 2011 ROKU, KTÓRE OD WRZEŚNIA  2014 ROKU ZACZNĄ UCZĘSZCZAĆ DO NASZEGO PRZEDSZKOLA !!!

WARTO SKORZYSTAĆ . ZAPRASZAMY 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...