Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

13-02-2014

Czas konkursów u Wyspiańskiego

Konkurs wiedzy o patronie, konkurs recytatorski, ortograficzny - to tylko ostatnie zmagania uczniów naszego gimnazjum. Jak przystało na szkołę noszącą imię Wyspiańskiego, corocznie uczniowie wszystkich klas zgłębiają życie i twórczość swojego patrona, najpierw w eliminacjach klasowych, później w ogólnoszkolnych.

11-02-2014

KRÓLOWA ŚNIEGU NA BALU W " SŁONECZKU"

Tradycją naszego przedszkola są coroczne bale karnawałowe, które odbywają się z udziałem rodziców, bliskich i przyjaciół. W tym roku tematem przewodnim był „Bal u Królowej Śniegu” . Oprócz głównego gościa balu – „Królowej Śniegu - na uroczystość przybyła liczna „Bałwankowa rodzinka” oraz klaun Rufi Rafi. Atrakcji było co niemiara, a zabawa była przednia . Dzieciom i rodzicom dziękujemy za wspaniałą zabawę. Foto – relacja poniżej.

11-02-2014

ROZTAŃCZONY WIEDEŃ W NP 1

Klarnet,fagot, instrumenty klawiszowe/skrzypce,obój, instrumenty klawiszowe

Tym razem wybraliśmy się w magiczną podróż do Wiednia, stolicy muzyki klasycznej. To tu, powstawały najpiękniejsze melodie, brzmiące wyśmienicie zarówno w klimacie wiedeńskich parków i ogrodów, jak i w zachwycających salach balowych. Zatańczyliśmy razem walca i rozruszaliśmy się energiczną polką! Potraktowaliśmy to jaki wspaniały wstęp do przedszkolnego balu.  

11-02-2014

Matematyczne sukcesy uczniów Czwórki

          18 grudnia 2013 r. dziesięciu uczniów klas piątych i szóstych wzięło udział w szkolnym etapie konkursu lingwistyki matematycznej "Wieża Babel". Uczniowie mieli rozwiązać 4 zadania w 40 minut i mogli zdobyć 70 punktów.Do konkursu przystąpiło około 1000 uczniów z 53 szkół z całej Polski.

10-02-2014

Karnawałowy koncert w Jedynce

Karnawał w pełni, więc my dzisiaj bawiliśmy się przy muzyce z Ameryki Południowej!

10-02-2014

Babciu, Dziadku coś ci dam ...

          W PM nr 5 miesiąc styczeń był miesiącem uprzejmości i życzliwości. Dzieci z wszystkich grup obchodziły Święto Babci i Dziadka. Zaproszeni goście przychodzili do swoich pociech na umówione spotkania. Przedszkolaki z różnych grup wiekowych przygotowały niespodzianki dla zaproszonych gości - występ artystyczny. Składano życzenia i wręczano prezenty. Na koniec spotkań był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

09-02-2014

Książeczki nie tylko z naszej półeczki

Wycieczka do księgarni

W minionym tygodniu grupa dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Lubaniu odwiedziła Księgarnię.
Mali czytelnicy dowiedzieli się jakie książki znajdują się na półkach w księgarni, ich ciekawość była ogromna, zajrzeli w każdy kąt.

07-02-2014

W zimowej krainie

Dnia 29 stycznia Rodzice dzieci z gr. IV  pani Dyrektor  Jolanta Stępień oraz przedstawiciel projektu "Multimedialne przedszkole - program edukacji przedszkolnej..", specjalista do spraw monitoringu i ewaluacji pan Krzysztof Cwalina mieli okazję oglądać, a także aktywnie uczestniczyć  w zajęciach otwartych pt. "W zimowej krainie".

07-02-2014

W karnawale mamy bale...

            Wszystkie dzieci z PM nr 5 w Lubaniu  uczestniczyły w ZABAWIE  KARNAWAŁOWEJ.

07-02-2014

Karnawał w Jedynce

Nadszedł czas zabaw i uciech.
Uczniowie Jedynki z niecierpliwością czekali na doroczny szkolny bal. W tym roku odbył się on 31 stycznia 2014r. w klubie „Tęcza” w Lubaniu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...