Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

23-05-2013

"Sprawny uczeń"

Wzorem lat ubiegłych Samorząd Województwa Dolnośląskiego, dostrzegając ogromną potrzebę dalszego wyrównywania szans edukacyjnych młodego pokolenia osób  niepełnosprawnych pragnie w ramach kontynuacji programu pn. "Sprawny uczeń" wspierając w roku szkolnym 2013/2014 niepełnosprawnych uczniów z terenu Dolnego Śląska poprzez jednorazowe stypendia Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

22-05-2013

Projekt "Multimedialne Przedszkole"

Od 20 maja 2013r. rozpoczęła się praktyczna realizacja projektu "Multimedialne Przedszkole", do którego zostało zakwalifikowane nasze przedszkole.

22-05-2013

Bajka "O Rybaku i Złotej Rybce"

Bajka "O Rybaku i Złotej Rybce" - to przedstawienie teatralne, w wykonaniu Teatru Humoru "Igraszka" z Wałbrzycha.

22-05-2013

Lekkoatletyka, ambicje i wyniki

                      Dnia 16.05.2013 r. uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu wzięli udział w Finale Powiatowym Indywidualnych Mistrzostw Gimnazjów w Lekkiej Atletyce. Nasz uczeń Przemysław  Kwiatkowski zajął pierwsze miejsce w pchnięciu kulą. Jego wynik 13,35 jest obecnym rekordem szkoły.

21-05-2013

Młodzi Odpowiedzialni

14 maja 2013 r. reprezentanci Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu: Paulina Andrzejewska, Alicja Musielak, Jakub Szewc,  uczestniczyli w obradach XV Sesji Młodych Ekologów.

20-05-2013

Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć...

W ramach realizacji programu " Kubusiowi przyjaciele natury" dzieci z gr. II PM nr 5 w Lubaniu odwiedziły gabinet stomatologiczny i zapoznały się z jego  wyposażeniem. Podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym dzieci dowiedziały się jak dbać o zęby, co jeść, aby były zdrowe, jak często odwiedzać stomatologa.

20-05-2013

Odwiedzamy starszych kolegów i koleżanki

                                                  Dzieci z gr. IV PM nr 5 w Lubaniu zaproszone zostały na lekcję biologii w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. A. Mickiewicza w Lubaniu. Przedszkolaki poznały wyposażenie pracowni biologicznej. Miały możliwość posługiwania się mikroskopem, poznały wiele ciekawych okazów przyrodniczych, kolorowały przygotowane przez uczniów kl. II B sylwety zwierząt. Przedszkolaki podziękowały za miłe spotkanie i ciekawe przekazanie wiedzy o środowisku przyrodniczym.          

20-05-2013

Gimnazjaliści z „Wyspiańskiego” zgłębiają tajniki nauk ścisłych

            Dnia 14.05.2013 r. gimnazjaliści z „Wyspiańskiego”  kolejny raz uczestniczyli w wykładzie z pokazami na Uniwersytecie Wrocławskim pod nazwą „Cyrk fizyczny”. Tematem przewodnim zajęć była „zakręcona fizyka”, tak więc większość prezentowanych doświadczeń było związanych z ruchem ciał, pod wpływem różnego rodzaju oddziaływań.

19-05-2013

Audycja w szkole muzycznej

„ Gdzie słyszysz śpiew tam wejdź, tam ludzie dobre serca mają
Źli ludzie wierzaj mi, Ci nigdy nie śpiewają”
W. Goethe

Dnia 14.05.2013 r. najstarsze grupy udały się do Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Oskara Kolberga w Lubaniu.

19-05-2013

NA LEŚNYCH ŚCIEŻKACH

 

W ramach projektu „ Przedszkolak małym ekologiem” dzieci z grup IV, V i VI wybrały się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Chromcu niedaleko Jeleniej Góry.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...