Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

05-11-2012

Dzień dyni

      W środę 31.10.12r. w grupie 3-4 latków w PM nr 5 zorganizowano Dzień dyni. Było hucznie, wesoło i dyniowo...
Dzieci w tym dniu przybyły w pomarańczowych strojach oraz przyniosły dynie. Wspólnie z panią zorganizowano wystawę "pomarańczowych olbrzymów". Przedszkolaki uczestniczyły też w różnych zabawach i konkursach. A potem zorganizowano dyniowe party - słodki poczęstunek z produktów wytworzonych z dyni.

 

04-11-2012

Calineczka

            Dnia 24.10.12r. został zaproszony do nas teatr "Mała Bajeczka". Dzieci z grupy V uczestniczyły współtworzeniu artystycznym przedstawienia pt: " Calineczka". Mali artyści z zapałem przebierali się w stroje teatralne i z uwagą słuchali wskazówek podawanych przez prowadzącą aktorkę. Poprzez udział w warsztatach teatralnych dzieci miały bezpośredni kontakt z widzem, uczyły się poprawnego wypowiadania kwestii danej postaci, korzystania rekwizytów teatralnych, współdziałania w grupie. Było dużo zabawy, a na koniec przedstawienia mali aktorzy otrzymali dużo braw za piękny występ.

31-10-2012

Jesienne przeliczanie

Końcem października w Przedszkolu Miejskim nr 3 w oddziale przy ul. Bankowej, grupa dzieci 3-letnich wykorzystując dary jesieni takie jak: liście, żołędzie, kasztany i orzechy przyswajała umiejętność przeliczania, porównywania i segregowania okazów przyrodniczych, realizując równocześnie założenia podstawy programowej. Świetnie się bawiąc maluszki doskonaliły swoje umiejętności.

31-10-2012

Poznajemy zwyczaje obchodów Halloween!

W dniu 29 października 2012 r. przedszkolaki z grupy III uczestniczyły
w zajęciach związanych ze zbliżającym się świętem duchów. Dzieci dowiedziały się skąd wywodzi się zwyczaj obchodów święta Halloween.

31-10-2012

Panie i Panowie, byliśmy na Balu w Malinowie!

23 października bawiliśmy się na balu, ale tak słodkiego balu w naszym przedszkolu jeszcze nie było. Pani Ania z panią Basią przygotowały bardzo ciekawy scenariusz, który sprawił wiele radości - nie tylko dzieciom. W konkursach, zabawach tanecznych i integracyjnych brały udział dzieci z całego przedszkola.

30-10-2012

ODWIEDZIŁ NAS PAN LISTONOSZ

Wiecie, że dziewiątego października przypada Światowy Dzień Poczty? Przedszkolaki
z grupy IV wiedzą. Zaprosiliśmy do nas Pana Listonosza, który jest bardzo ważnym pracownikiem Urzędu Pocztowego.

30-10-2012

Smacznie – zdrowo - owocowo

Pięciolatki wiedzą, że owoce zawierają dużo witamin, są pyszne i zdrowe.
W ramach cyklu zajęć o owocach dzieci dla odmiany zrobić owocowe szaszłyki i pyszny deserek.

30-10-2012

Jesienny spacer po parku

W październiku dzieci z grupy IV wybrały się do pobliskiego parku. Piękna pogoda sprzyjała spacerom i zabawie na świeżym powietrzu. Przyjemnie biegało się po dywanie usłanym z kolorowych liści. Zrobiliśmy z nich bukiety, które stały się ozdobą kącika przyrodniczego. Małym przyrodnikom udało się wytropić i obserwować ślimaka oraz wypatrzyć cudownego muchomora! Mały park- wiele radości. Z pewnością często będziemy tu wracać.

26-10-2012

Beania 2012 - pasowanie na gimnazjalistę w Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu

18 października był dla społeczności Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu dniem niezmiernie radosnym, ponieważ  kilkudziesięciu młodych ludzi zostało pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.

Uroczystość pasowania otworzyło przemówienie Pani Dyrektor Beaty Jaworskiej, która wyłożyła młodzieży co znaczy „kolejny poziom szkolnego wtajemniczenia jakim jest Gimnazjum”.

26-10-2012

DEN w SP4

        Już po raz drugi w naszej szkole wręczyliśmy nagrody „SOWY” dla naszych ulubionych nauczycieli. Statuetki wręczane są przy okazji Dnia Edukacji Narodowej i są wyrazem uczniowskiej wdzięczności i sympatii uczniów dla ich ukochanych wychowawców i nauczycieli.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...