Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

22-05-2013

Lekkoatletyka, ambicje i wyniki

                      Dnia 16.05.2013 r. uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu wzięli udział w Finale Powiatowym Indywidualnych Mistrzostw Gimnazjów w Lekkiej Atletyce. Nasz uczeń Przemysław  Kwiatkowski zajął pierwsze miejsce w pchnięciu kulą. Jego wynik 13,35 jest obecnym rekordem szkoły.

21-05-2013

Młodzi Odpowiedzialni

14 maja 2013 r. reprezentanci Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu: Paulina Andrzejewska, Alicja Musielak, Jakub Szewc,  uczestniczyli w obradach XV Sesji Młodych Ekologów.

20-05-2013

Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć...

W ramach realizacji programu " Kubusiowi przyjaciele natury" dzieci z gr. II PM nr 5 w Lubaniu odwiedziły gabinet stomatologiczny i zapoznały się z jego  wyposażeniem. Podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym dzieci dowiedziały się jak dbać o zęby, co jeść, aby były zdrowe, jak często odwiedzać stomatologa.

20-05-2013

Odwiedzamy starszych kolegów i koleżanki

                                                  Dzieci z gr. IV PM nr 5 w Lubaniu zaproszone zostały na lekcję biologii w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. A. Mickiewicza w Lubaniu. Przedszkolaki poznały wyposażenie pracowni biologicznej. Miały możliwość posługiwania się mikroskopem, poznały wiele ciekawych okazów przyrodniczych, kolorowały przygotowane przez uczniów kl. II B sylwety zwierząt. Przedszkolaki podziękowały za miłe spotkanie i ciekawe przekazanie wiedzy o środowisku przyrodniczym.          

20-05-2013

Gimnazjaliści z „Wyspiańskiego” zgłębiają tajniki nauk ścisłych

            Dnia 14.05.2013 r. gimnazjaliści z „Wyspiańskiego”  kolejny raz uczestniczyli w wykładzie z pokazami na Uniwersytecie Wrocławskim pod nazwą „Cyrk fizyczny”. Tematem przewodnim zajęć była „zakręcona fizyka”, tak więc większość prezentowanych doświadczeń było związanych z ruchem ciał, pod wpływem różnego rodzaju oddziaływań.

19-05-2013

Audycja w szkole muzycznej

„ Gdzie słyszysz śpiew tam wejdź, tam ludzie dobre serca mają
Źli ludzie wierzaj mi, Ci nigdy nie śpiewają”
W. Goethe

Dnia 14.05.2013 r. najstarsze grupy udały się do Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Oskara Kolberga w Lubaniu.

19-05-2013

NA LEŚNYCH ŚCIEŻKACH

 

W ramach projektu „ Przedszkolak małym ekologiem” dzieci z grup IV, V i VI wybrały się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Chromcu niedaleko Jeleniej Góry.

17-05-2013

Teatrzyk Pinokio w przedszkolu

9 maja przedszkolaków z PM nr3 odwiedził teatr ,,Pinokio” z Nowego Sącza. Wszystkie dzieci z zaciekawieniem obejrzały przedstawienie, pt. „Kłamstwa Kozy". Aktorzy pokazali nam historię sieroty Paulinki, która poszukując pracy i miejsca dla siebie trafiła na podstępną Kozę wykorzystującą dobre serca ludzi i zwierząt. Dzięki tej historii dzieci dowiedziały się, że kłamstwo, oszustwo oraz żerowanie na cudzej dobroci nie popłaca.Prawda wcześniej lub później wychodzi na jaw, a miłość i dobroć potrafi czynić cuda.
 

13-05-2013

Święto Flagi w przedszkolu

30.o4.2013r. był dniem, kiedy obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

13-05-2013

Z wizytą u południowych sąsiadów

9 maja 2013 r. uczniowie szkoły Muzycznej I st. im.Oskara Kolberga w Lubaniu w dniu odwiedzili miejscowość Zacler w Czechach. Była to wizyta w zaprzyjaźnionej szkole artystycznej tej miejscowości.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...