Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

02-12-2013

Jestem sobie przedszkolaczek...

          Dzieci z grupy II w PM nr 5 w Lubaniu uczestniczyły w pierwszym uroczystym występie -"Pasowanie na przedszkolaka".Przedstawiły piękny program artystyczny. 

29-11-2013

,,Rzecz to wielka niesłychanie, gdy starszakiem się zostanie…”

W środę, 28 listopada, dzieci z grupy V oficjalnie, w obecności Rodziców i zaproszonych gości, zostały pasowane na Starszaków.

29-11-2013

Wielkie czarowanie

 

  Andrzejki to jedyny czas w roku, kiedy prawie wszyscy chcą wróżyć i poznawać swoją przyszłość. Dziś 29.11.2013r. z tej okazji skorzystały przedszkolaki z Naszego Przedszkola.      

 

27-11-2013

Idą misie, śmieją im się pysie...

                Pluszowe maskotki - misie są przyjaciółmi dzieci już od ponad 100 lat. Misie są popularne na całym świecie, lubiane przez najmłodszych i starszych.

27-11-2013

Lubańska Czwórka w Legnickim „Gościu Niedzielnym”

        Życie jest pełne niespodzianek. Wychodząc na ulice miasta, dnia 8 listopada, nie sądziliśmy, że będziemy mieli okazję spotkać dziennikarza z gazety „Legnicki Gość Niedzielny”.

27-11-2013

Młodzi Polacy świętują Dzień Niepodległości w SP4

        8 listopada stał się w naszej szkole dniem barw narodowych. Młodzi patrioci wyróżniali się strojem, do którego przyczepione były tasiemki lub kotyliony podkreślające naszą polskość.

27-11-2013

Co kraj to obyczaj…-Halloween w SP4

            Naszą opowieść można by zacząć od słów: dawno, dawno temu… Na tak, tylko gdzie? A więc w krajach europejskich jeszcze całkiem niedawno temu. W Polsce obchodzono zwyczaj DZIADÓW. Wywodził się on z tradycji przedchrześcijańskiej, zaś jego celem było nawiązanie kontaktu z duszami zmarłych i pozyskanie ich przychylności. Dzisiaj odpowiednikiem dziadów są ZADUSZKI.

26-11-2013

,,Dziś w przedszkolu jest wesoło - misie z nami tańczą w koło …”

Na całym świecie 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Czy wiecie, że pierwsza maskotka misia powstała 111 lat temu? Przedszkolaki z „Trójki”, jak co roku, wzięły udział w święcie swoich ulubionych pluszaków.

25-11-2013

"Kowalowe skały"- Kasia i dziadek Stasiu odwiedzają gospodarstwo ekoturystyczne.

            Dzieci z grupy V i VII PM nr 5 w Lubaniu uczestniczyły w wycieczce do "Kowalowych skał" we Wrzeszczynie koło Jeleniej Góry.Ekologiczne gospodarstwo położone jest w Parku Krajobrazowym Doliny Bobru.

25-11-2013

Światowy Dzień Pluszowego Misia w SP1

Każde dziecko kocha misie. To one są pierwszymi Przytulankami i powiernikami tajemnic. Co roku pamiętamy o tych sympatycznych zwierzątkach w Światowym Dniu Pluszowego Misia.
Tym razem wszyscy uczniowie w SP 1 przynieśli do szkoły swojego ulubionego misia, z którym można było spacerować, rozwiązywać zadania i pokazać kolegom.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...