Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

31-03-2017

Skwer z historią

Nowa nawierzchnia alejek, nowe ławki i nowa zieleń ozdobna - Skwer Świętego Jakuba, teren pamiętający zamierzchłe czasy lubańskiego średniowiecza, szykuje się do remontu.

30-03-2017

Ogłoszenie o przetargu

Ogłoszenie o drugim przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż lokalu mieszkalnego Nr 6, znajdującego się w budynku położonym w Lubaniu przy ul. Bolesława Prusa 1 wraz z oddaniem w użytkowanie wieczyste ułamkowej części gruntu.

30-03-2017

GIF: wstrzymał Rovamycine oraz wycofał z obrotu Levalox

Główny Inspektorat Farmaceutyczny decyzją 3/WS/2017 wstrzymał w obrocie lek Rovamycine, który stosowany jest w zakażeniach górnych i dolnych dróg oddechowych. GIF podjął decyzję o wstrzymaniu ww....

29-03-2017

Marcowe obrady

28. marca lubańscy radni podjęli ważne dla miasta decyzje – przyjęli korektę budżetu i Wieloletniej Prognozy Finansowej. Ponadto ostatecznie rozstrzygnięto kwestię ulicy Żymierskiego.

27-03-2017

1,8 mln dofinansowania na przedszkole

Znane są już wyniki naboru w konkursie RPO, zgodnie z nimi lubański samorząd otrzyma dotację na przebudowę Przedszkola Miejskiego nr 5 na Osiedlu Piastów.

24-03-2017

Ogłoszenie o przetargu

Ogłoszenie o pierwszym przetargu ustnym ograniczonym na zbycie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych niezabudowanych, przeznaczonych pod zabudowę garażową, położonych w Lubaniu przy ul. Kolejowej.

24-03-2017

Podziękowanie z Opola Lubelskiego.

W imieniu burmistrza Opola Lubelskiego Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński wręczył list gratulacyjny Kazimierze Wiertel - lubaniance, która 27 lutego otrzymała medal "Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata".

24-03-2017

Lawa 2017

Od 23 do 25 czerwca w Lubaniu odbywać się będzie najważniejsza impreza w kulturalnym kalendarzu miasta. Tradycyjnie zakończenie roku szkolnego i jednoczesne otwarcie wakacji w Lubaniu uczcimy koncertami i wspólną rodzinną zabawą.

23-03-2017

Nowy wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim: nowe punkty monitoringu miejskiego, spotkanie autorskie Jarosława Ludowskiego, wernisaż wystawy obrazów malowanych słomą, Mirosław Hermaszewski w Lubaniu oraz trochę ruchu na wiosnę.

22-03-2017

Dodatkowe środki na inwestycje

Blisko 3,7 miliony tegorocznej nadwyżki budżetowej chcą przeznaczyć samorządowcy na potrzebne remonty i wydatki. Burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński opowiada o planach inwestycyjnych, przedstawionych już radnym podczas posiedzeń komisji.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...