Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

25-11-2013

Weź udział w Powiatowym Mikołajkowym Konkursie Scrabblowym!

5 grudnia o godzinie 14.00 w Sali Rajców lubańskiego Ratusza odbędzie się Powiatowy Mikołajkowy Konkurs Scrabblowy. Organizatorem zabawy jest Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubaniu. Zapisy na konkurs trwają do 29 listopada. Zapraszamy uczniów klas 4, 5, 6 Szkół Podstawowych do uczestnictwa w konkursie. Więcej informacji o konkursie można uzyskać w Dziale dla Dzieci MiPBP w Lubaniu lub pod numerem tel. 75 722 24 69.

22-11-2013

Listopadowe obrady Rady Miasta Lubań

Pierwsze czytanie projektu przyszłorocznego budżetu miasta, informacja o stanie realizacji zadań oświatowych w Gminie Miejskiej Lubań za rok szkolny 2013/2013 i sprawozdanie z pracy komisji ds. zmiany nazewnictwa ulic – między innymi te zagadnienia były poruszane podczas XLIV sesji Rady Miasta Lubań, która miała miejsce 21 listopada 2013 roku.

22-11-2013

Marek Zuber w Lubaniu

W pierwszym tygodniu listopada gościł w Lubaniu Marek Zuber – znany z mediów ogólnopolskich ekspert ekonomiczny, wypowiadający się głównie w kwestiach prognoz makroekonomicznych i rynkowych.

22-11-2013

Druga edycja konkursu o Nagrodę Obywatelską Prezydenta RP

Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej informuje, że  do 31 stycznia 2014 roku  istnieje możliwość składania wniosków  o umieszczenie inicjatyw na Witrynie Obywatelskiej, które  wezmą udział w drugiej edycji konkursu o Nagrodę Obywatelską Prezydenta RP.

21-11-2013

Konsultacje społeczne

Zarząd Województwa Dolnośląskiego, zgodnie z art. 6 ust.1 i 2a oraz art.  14 ust.1 z dnia 6 grudnia 2006 r. ustawy o zasadach prowadzenia polityki  rozwoju (Dz. U. z 2009, Nr 84, poz. 712 z późn. zm.), rozpoczął w dniu  23 października 2013 r. konsultacje społeczne projektu Dolnośląskiej  Strategii Integracji Społecznej na lata 2014-2020.

21-11-2013

„To co robimy dla innych, jest tym co naprawdę warto robić” Lewis Carroll

W tym szczególnym, obchodzonym 21 listopada Dniu, w Dniu Pracownika socjalnego chciałbym podziękować wszystkim Pracownikom niosącym pomoc społeczną za Państwa pracę oraz przekazać wyrazy uznania i wdzięczności za trud, jaki wnosicie Państwo we wsparcie i pomoc osobom potrzebującym. Dla tysięcy mieszkańców naszego miasta jest ona niezbędnym wsparciem i niezastąpionym znakiem nadziei i ludzkiej dobroci. Za tę szczególną pracę życzę Państwu wytrwałości, satysfakcji i radości z niesienia pomocy innym, uznania i szacunku. Życzę, aby pomoc drugiemu człowiekowi stała się dla Państwa prawdziwym spełnieniem i przyniosła satysfakcję z wykonywanej pracy, a na co dzień po prostu ludzkiej przyjaźni i życzliwości. Niech praca daje Państwu jak najwięcej radości, ludzkiej wdzięczności oraz pomyślności w życiu osobistym.

Przewodniczący Rady Miasta Lubań      Burmistrz Miasta Lubań

        Marian Kwolik                                    Arkadiusz Słowiński

20-11-2013

Za dynamiczny rozwój i efektywne działania

Miło jest nam poinformować, że Instytut Nowoczesnego Biznesu przyznał Burmistrzowi Lubania Arkadiuszowi Słowińskiemu wyróżnienie. 19 listopada gospodarz miasta otrzymał dyplomy za wkład w rozwój Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu. Spółka miejska osiągnęła znaczące sukcesy - była wyróżniona w V edycji Konkursu Efektywna Firma 2012 za wysoką efektywność działania oraz w VII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2012 za dynamiczny rozwój.

19-11-2013

Ziemia Lubańska nr 22(477) - już w sprzedaży!

Już w sprzedaży nowy numer dwutygodnika "Ziemia Lubańska" a w nim między innymi:

Wyjście z impasu  - co dalej z budynkiem na Bankowej?
Nagroda dla starosty  - Walery Czarnecki wyróżniony przez Towarzystwo Patriotyczne
Patriotyczne obchody - Święto Niepodległości w naszym regionie
Spółdzielczy monitoring - bezpieczniej na osiedlu "Piastów"
... i dużo więcej informacji z regionu. Poniżej pierwsza strona jutrzejszego wydania.

18-11-2013

APEL BURMISTRZA MIASTA LUBAŃ

Szanowni Państwo, w związku z docierającymi sygnałami od firmy odbierającej odpady, iż mieszkańcy wspólnot oraz spółdzielni, mimo wcześniej złożonej deklaracji, nie segregują odpadów, przypominam o konieczności segregowania odpadów i wrzucania ich do odpowiednio oznakowanych pojemników. Szczególne uchybienia mają miejsce przy zbiórce odpadów biodegradowalnych (zielonych i kuchennych), gdyż do pojemników na nie często wrzucane są odpady zmieszane. Zanieczyszczenie odpadów biodegradowalnych w konsekwencji powoduje, iż muszą być odbierane łącznie z odpadami zmieszanymi, co powoduje o 2/3 wyższy koszt ich przyjęcia do Centrum Utylizacji Odpadów. Za niesolidność pojedynczych mieszkańców mogą zapłacić wszyscy, gdyż nieprawidłowa segregacja, może spowodować zmianę z urzędu stawki opłaty za zagospodarowanie odpadów. Pamiętajmy, im więcej wysortujemy, tym mniej zapłacimy za zagospodarowanie odpadów. Segregacja musi być jednak prowadzona poprawnie. Przypominam, iż zasady segregacji odpadów dostępne są na stronie www.luban.pl w zakładce Ekologiczny Lubań.

Burmistrz Miasta Lubań
Arkadiusz Słowiński

18-11-2013

SZLACHETNA PACZKA w Lubaniu

W sobotę 16 listopada przez centrum Lubania przemaszerowali wolontariusze projektu SZLACHETNA PACZKA. Przy użyciu sprzętu nagłośnieniowego informowali mieszkańców o uroczystym otwarciu bazy rodzin objętych tym projektem.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...