Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

21-03-2014

Witaj Wiosno!

20 marca przypada początek astronomicznej - a 21 marca początek kalendarzowej - wiosny. O ile z tą pierwszą datą wszyscy musimy się powoli oswoić (a astronomiczna wiosna będzie się zaczynała 20 marca aż do 2102 roku), o tyle druga data jest zakorzeniona w tradycji jako dzień wagarowicza. Na wesołe "wagary" - jak się okazało wypełnione po brzegi zajęciami - wybraliśmy się z przedszkolakami z Lubania. Przedstawiamy poniżej galerię ponad 100 zdjęć z wiosennego marszu Przedszkola Miejskiego nr 1, szturmowania fontanny przez Przedszkole Miejskie nr 3, inwazji Kamiennej Góry, której dokonało Przedszkole Niepubliczne nr 1 oraz bardzo smakowitej wizyty w kolorowej "Restauracji pod Marzanną", w którą za sprawą małych rączek zmieniło się Przedszkole Miejskie nr 5.

21-03-2014

Będzie jaśniej

Trzy miejsca doczekały się nowego oświetlenia – kompleks garażowy na Osiedlu Piastów, zaplecze ulicy Spółdzielczej i zbieg ulic Robotniczej i Hutniczej. Łączny koszt wykonanych robót to ponad 45 tys. złotych.

21-03-2014

Odpady - spalać czy nie spalać?

Z chwilą nadejścia wiosny wielu mieszkańców rozpoczęło prace porządkowe w swoich ogrodach, by te cieszyły oko przez kolejne miesiące. Wielu lubanian zachodzi jednak w głowę, co zrobić z odpadami biodegradowalnymi, które powstają w wyniku przeprowadzania „wiosennych porządków” - spalać czy nie spalać? Czy będzie to zgodne z literą prawa? Wszelkie wątpliwości wyjaśnia Straż Miejska.

20-03-2014

Nowy wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia nowego wideoinformatora. Tym razem relacje na temat:

  • nowej inwestycji firmy Automatec w Lubaniu,
  • nagrodzenia lubańskich narciarzy za sukcesy w Biegu Piastów,
  • możliwości plenerowej gry w szachy w naszym mieście.

20-03-2014

Ujęcie złodzieja

17 marca br. funkcjonariusze Straży Miejskiej dokonali ujęcia mężczyzny, który prowadził pojazd bez wymaganych uprawnień. W trakcie prowadzonych czynności strażnicy ustalili, że ów osobnik ma na sumieniu nie tylko naruszenie przepisu z zakresu ruchu drogowego, ale również dopuścił się kradzieży mienia o znacznej wartości z jednego z mieszkań na terenie miasta. Sprawce przekazano funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji, która prowadzić będzie dalsze czynności.

19-03-2014

Konkurs ofert na stanowisko Dyrektora Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Marii Konopni

BURMISTRZ MIASTA LUBAŃ ogłasza konkurs ofert na stanowisko DYREKTORA MIEJSKIEJ i POWIATOWEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ IM. MARII KONOPNICKIEJ W LUBANIU, ul. Rynek-Ratusz, 59-800 Lubań.

19-03-2014

POROZMAWIAJMY O SZACHACH…

Szachy uczą logicznego, ścisłego myślenia i rozwijają wyobraźnię. Bez niej nawet najlepszy rachmistrz byłby przy szachownicy bezradny. Szachy to jednak nie tylko umiejętność szybkiego myślenia i przewidywania ruchów przeciwnika. Jak żaden inny sport, uczą umiejętności przydatnych nie tylko w codziennym życiu, ale również w prowadzeniu biznesu oraz nauce w szkole.

19-03-2014

Obwieszczenie Wojewody Dolnośląskiego

O wszczęciu postępowania administracyjnego na wniosek Pani Małgorzaty Dobrowolskiej - Biuro Projektów i zaopatrzenia Inwestycji A - Z Klinkier - Sklep, działającej w imieniu i na rzecz Polskiej Spółki Gazownictwa SP. z o.o. Oddział we Wrocławiu, Zakład w Wałbrzychu w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji  inwestycji celu publicznego dla zadania pn: Budowa sieci gazowej średniego ciśnienia w ul. Torowej.

17-03-2014

Bezpłatne szkolenie i warsztaty „Profilaktyka raka piersi i raka szyjki macicy”

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lubaniu i Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy zaprasza dnia 3 kwietnia 2014 r. o godz. 11:00 do sali konferencyjnej w Lubaniu, ul. Rynek-Sukiennice 38 na szkolenie i zajęcia warsztatowe.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...