Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

03-10-2013

Połączenie Lubań – Węgliniec przywrócone

Jak informuje Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Jerzy Łuźniak – od 15 grudnia br. przywrócone będzie kursowanie pociągów regionalnych na odcinku Lubań – Węgliniec.

03-10-2013

Straż Miejska przypomina !

Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 2,5t, pod warunkiem że:
1. na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymywania lub postoju,
2. szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m,

Ponadto przypominamy – zabrania się postoju:
W strefie zamieszkania ( znak D-40 ) w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu.

03-10-2013

Nowa, obniżona taryfa dla ciepła

Z dniem 1 października 2013r. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Lubań Sp. z o.o. wprowadza nową Taryfę dla ciepła, zatwierdzoną Decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Zgodnie z wymogami prawa każdy z odbiorców ciepła został pisemnie powiadomiony o wprowadzeniu nowego taryfikatora. Nie wdając się w nadmierne szczegóły – nadmierne, bo bez podstawowych danych się nie obejdzie – PEC Lubań Sp. z o.o informuję, iż średnia cena z wszystkich naszych grup taryfowych ulega obniżeniu o ok. 0,1%.

03-10-2013

System wymiany informacji na rynku wewnętrznym (IMI)

Szanowni Przedsiębiorcy! W niniejszej wiadomości - w formie newslettera - znajdą Państwo rozszerzenie istotnych zagadnień dot. Systemu Wymiany Informacji na Rynku Wewnętrznym (Internal Market Information system).

02-10-2013

Prosimy o więcej

Trwa akcja „Nakręć się na pomaganie Kamilowi” – zbiórka nakrętek, z której dochód przeznaczony zostanie na leczenie Kamila Nowosielskiego. Nakrętki wciąż można przynosić – w Lubaniu do Biura Obsługi Interesantów w Urzędzie Miasta, w Zgorzelcu do Mini Clubu w Plazie, w Olszynie do Gminnego Ośrodka Zdrowia. W urzędowym BOI przez trzy tygodnie udało się zebrać kilkanaście worków wypełnionych nakrętkami.

02-10-2013

Odbierać bez przeszkód

1 września 2013 roku Telewizja Polska uruchomiła dwa nowe programy: TVP Regionalną, tworzoną przez 16 ośrodków regionalnych TVP oraz pełnowymiarowy program informacyjny TVP INFO. Oba kanały dostępne są w naziemnej telewizji cyfrowej oraz we wszystkich sieciach kablowych. Jeżeli masz problem z odbiorem TVP Wrocław lub TVP INFO koniecznie ponownie wyszukaj kanały w swoim telewizorze lub dekoderze. Jeżeli nie przyniesie to efektu – skontaktuj się z dostawcą sygnału i zapytaj o nowe kanały Telewizji Polskiej.

01-10-2013

Dni Ubezpieczonego w Twoim ZUSie - warto wiedzieć więcej

Specjalnie adresowane porady ekspertów, cenne wskazówki oraz pomocne publikacje. To wszystko czeka na ubezpieczonych w placówkach ZUS w całej Polsce w dniach 7-11 października. Pracujesz? Prowadzisz firmę? Jesteś nianią? Martwisz się o ubezpieczenie zdrowotne swoich bliskich? – to najlepsza okazja dla Ciebie, jako Ubezpieczonego, aby wyjaśnić wszystkie nurtujące Cię kwestie. Zapraszamy na „Dni Ubezpieczonego” – warto, byś wiedział więcej o ubezpieczeniach społecznych.

30-09-2013

Jesienna akcja szczepienia lisów

Dolnośląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach od 11 do 16 października br. na terenie województwa dolnośląskiego zostanie przeprowadzona jesienna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie poprzez wyłożenie szczepionki doustnej z samolotów w ilości 20 dawek na 1 km2. W niniejszym artykule zawarte są wskazówki dla mieszkańców terenów, na których zostaną wyłożone immunoprzynęty służące do zapobiegania wystąpienia wścieklizny.

30-09-2013

Profilaktyka podstawą zdrowia

Uprzejmie informujemy, iż dnia 9 i 10 października 2013 przed sklepem „Bricomarché” w Lubaniu przeprowadzane będą bezpłatne badania mammograficzne dla mieszkanek miasta Lubań w wieku od 50 do 69 lat. W specjalnie podstawionym Mammobusie, pracownicy z Ośrodka NS ZOZ „Diagnostyk” z Zielonej Góry wykonają profilaktyczne badania dla tych Pań, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie miały wykonywanych tego typu badań. Panie, które nie będą spełniały powyższych warunków będą mogły mieć wykonane badania odpłatnie w cenie 80 zł. Zapisy na badania prowadzone są pod numerami telefonów: (68) 452 77 96, (68) 452 77 17, 605 596 655, 605 598 077.

27-09-2013

ZGiUK w czołówce polskich firm komunalnych

Z wielką radością informujemy, iż Kapituła Złotej Odznaki Krajowej Izby Gospodarki Odpadami Decyzją z dnia 11 września 2013 r. przyznała Zakładowi Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Lubaniu ZŁOTĄ ODZNAKĘ KIGO.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...