Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

06-12-2013

DOM I PRACA – DAM RADĘ!

W domu jest dużo do zrobienia… ale nic się samo nie robi… jeśli ktoś to robi, to znaczy, że pracuje… ale nie ma z tego pieniędzy…bo pieniądze są z pracy zarobkowej. CZY DA SIĘ POGODZIĆ JEDNO I DRUGIE? Osoby mające problem z godzeniem roli rodzinnej i zawodowej Łużyckie Centrum Rozwoju serdecznie zaprasza na warsztaty „DOM I PRACA – DAM RADĘ!”, które odbędą się 18 grudnia (środa) 2013 r. w godz. 16.30-19.00 w sali konferencyjnej Galerii Łużyckiej.

06-12-2013

100 pytań do...

Myślisz nad własnym biznesem? Nie wiesz, czy jest sens zakładać własną firmę? Wątpisz, czy nadajesz się na przedsiębiorcę? Robisz coś dla ludzi i nie wiesz, że można na tym zarabiać? Wahasz się, czy Ci się opłaci? Wszystko już wiesz, oprócz tego, skąd wziąć na to pieniądze? Zastanawiasz się jakie są trendy i szanse? Myślisz jak zaczynali ci, którym się powiodło? DOWIEDZ  SIĘ  WIĘCEJ NA  SPOTKANIU "100 PYTAŃ DO..." - już 17 grudnia o godz. 16.30 w sali konferencyjnej Galerii Łużyckiej (tret). Wstęp wolny.

05-12-2013

Gospodarka społeczna w rozwoju lokalnym - weź udział w konferencji!

10 grudnia br. w Domu Kultury w Leśnej (ul. Świerczewskiego 5a) w godz. 11.00 - 15.00 będzie mieć miejsce konferencja dotycząca możliwości rozwoju przedsiębiorczości społecznej w rejonie Pogórza Izerskiego i Karkonoszy. Organizatorzy zapraszają radnych, przedstawicieli władz lokalnych, sołtysów, przedsiębiorców i organizacje pozarządowe.

05-12-2013

NOWY BIULETYN INFORMACYJNY KRAJOWEGO SYSTEMU USŁUG

Dostępna jest październikowa edycja Biuletynu Informacyjnego Krajowego Systemu Usług, w którym prezentowane są ostatnie, najciekawsze inicjatywy ośrodków KSU, teksty poradnicze dla przedsiębiorców oraz najnowsze usługi, realizowane w ramach KSU, skierowane do podmiotów gospodarczych.

04-12-2013

Barbórka w Lubaniu

4 grudnia przypada tradycyjne polskie święto górnicze. Dzień Górnika obchodzony jest w dniu św. Barbary, patronki dobrej śmierci i trudnej pracy m.in. rybaków, żołnierzy, kamieniarzy, więźniów, hutników, marynarzy, górników i wielu innych. Z tej okazji, ulicami Lubania przemaszerowała orkiestra górnicza z Kopalni Węgla Brunatnego Turów. Zachęcamy do obejrzenia wideorelacji.


Wszystkim Górnikom oraz Barbarom życzymy dużo zdrowia, szczęścia i pomyślności na każdy dzień.

04-12-2013

Zadbano o "Kamienną Górę"

Na początku bieżącego roku Burmistrz miasta Lubań Arkadiusz Słowiński informował o pierwszym etapie prac porządkowych mających na celu wyeksponowanie największej atrakcji parku na Kamiennej Górze, pomnika przyrody - słupów bazaltowych. W ramach pierwszego etapu prac słupy zostały oczyszczone słupy nad tzw. oczkiem wodnym, usunięto metodą alpinistyczną porastające je krzewy oraz samosiejki. To oczywiście nie był koniec zmagań nad tym urokliwym zakątkiem miasta, gdyż właśnie zostały zakończone prace drugiej części etapu nad tak zwanym „Kociołkiem”.

02-12-2013

Uroczystości w Sali Ślubów

30 listopada br. miał miejsce jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego Państwa Władysławy i Mieczysława Wilków oraz Państwa Teresy i Jerzego Boguckich. 50 lat temu pary małżeńskie przyrzekały sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską.

29-11-2013

Deszcz nagród

Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał... Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu od lat stawia na pozytywne kształtowanie właściwych postaw wobec środowiska naturalnego. Wśród wielu działań, prowadzi między innymi konkursy i akcje dla placówek oświatowych, takie jak „Rady na odpady”, czyli konkurs ochrony środowiska i zbiórki selektywnej odpadów, której podsumowanie odbywa się co roku w listopadzie. W tym roku również placówki uczestniczące w akcji w dniu 20 listopada br. podczas uroczystości w Sali Rajców odebrały sprzęt elektroniczny, sportowy i multimedialny. Nagrody otrzymali również uczestnicy konkursu wiedzy o bioregionie „W krainie łużyckich osobliwości”.  Poniżej pełna lista bohaterów tego dnia.

26-11-2013

Pijany rowerzysta

W dniu 20.11.13r. o godz. 19:20 na ul. Starolubańskiej patrol Straży Miejskiej podjął interwencje w stosunku do mężczyzny kierującego rowerem.

26-11-2013

Burmistrz Miasta przyjął międzynarodową grupę studentów w Gimnazjum nr 3

Przez ostatni tydzień, młodzi ambasadorzy z dwóch kontynentów prowadzili interaktywne warsztaty z młodzieżą z Gimnazjum nr 3 w Lubaniu, których celem było zachęcenie uczniów do nauki języków obcych oraz poznanie różnorodnych kultur.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...