Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

19-12-2013

Mamy rekordzistę!

Po sześciu latach udało się pobić rekord Polski 14-latków w wyścigu na 200 metrów stylem klasycznym. Dokonał tego pływak z Lubania - Rafał Kusto podczas Zimowych Mistrzostw Okręgu w Nowej Rudzie, które odbywały się 13 i 14 grudnia.

17-12-2013

Święta coraz bliżej

Z każdym dniem zbliżamy się do pięknego czasu, jakim są święta Bożego Narodzenia. Aby umilić czas oczekiwania na święta miasto przygotowało dla mieszkańców przedsięwzięcia, w których warto uczestniczyć.

12-12-2013

Podziękowania dla Orkiestry Górniczej z Kopalni Węgla Brunatnego Turów

4 grudnia obchodziliśmy tradycyjne polskie święto górnicze. Z tej okazji, ulicami Lubania przemaszerowała Orkiestra Górnicza z Kopalni Węgla Brunatnego Turów. Jest mi niezmiernie miło, że Orkiestra przyjęła nasze zaproszenie, nieodpłatnie odgrywając po kilka utworów muzycznych, wzbudzając niemałe zainteresowanie mieszkańców miasta Lubania. Kieruję zatem w stronę całego Zespołu ciepłe słowa pozdrowienia i zarazem podziękowań za wizytę w naszym mieście. Jestem zaszczycony i dumny z tego, że mogłem w tym dniu dołączyć do szeregów Orkiestry.

Burmistrz Miasta Lubań
Arkadiusz Słowiński
 

11-12-2013

Strategia na finiszu

W dniach 28-29 listopada 2013 r. kilkadziesiąt osób odpowiedzialnych na co dzień za funkcjonowanie Lubania pracowało intensywnie nad podsumowaniem półtorarocznych działań zmierzających do zbudowania nowoczesnej miejskiej strategii rozwoju. Warsztaty odbyły się w Świeradowie Zdroju.

10-12-2013

Darczyńcy z Urzędu Miasta Lubań dołączyli do Drużyny SZLACHETNEJ PACZKI

W 2013 roku Paczka była organizowana w 508 lokalizacjach w całej Polsce – w tym również w Lubaniu. Miło jest nam poinformować, że pracownicy lubańskiego magistratu wraz z Burmistrzem Arkadiuszem Słowińskim, wzięli czynny udział we wspaniałym projekcie, jakim jest SZLACHETNA PACZKA przekazując środki własne, które były niezbędne do przygotowania konkretnej pomocy dla jednej z potrzebujących Rodzin. Wsparcie, którego udzielili ma wyjątkową wartość – nie tylko materialną. Wystarczy wyobrazić sobie radość w oczach Rodziny, która pierwszy raz od bardzo dawna otrzymała wyjątkowy prezent.

10-12-2013

Terminarz akcji poboru krwi - 2014

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
w Wałbrzychu informuje,
że od stycznia do czerwca 2014r. Punkt Poboru Krwi
w KRWIOBUSIE w Lubaniu
Baszta Bracka ul. Bracka 12 będzie czynny w godz. 9.00 – 13.00

10-12-2013

Mikołajkowe prezenty w PEC Lubań

06 grudnia w dzień św. Mikołaja w siedzibie Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Lubaniu odbyła się miła uroczystość przekazania Polskiemu Komitetowi Pomocy Społecznej 50 szt. paczek dla dzieci, ufundowanych przez spółkę PEC Lubań.

10-12-2013

Gala Wolontariatu

Najlepszą drogą do odnalezienia samego siebie jest zagubienie się w służeniu innym”. – Mahatma Gandhi.

Ponad 4 tony żywności udało się w tym roku zebrać wytrwałym wolontariuszom działających w ramach Ogólnokrajowej Świątecznej Zbiórce Żywności. Zasięg akcji obejmował teren powiatu lubańskiego, zbiórkę przeprowadzono w czterech gminach – Lubaniu Świeradowie Zdrój, Olszynie i Leśnej. Zwieńczeniem akcji było spotkanie w ramach Gali Wolontariatu zorganizowanej 9 grudnia w sali konferencyjnej Galerii Łużyckiej, podczas którego odbyło się między innymi wręczenie dyplomów dla uczestników charytatywnego przedsięwzięcia.

06-12-2013

DOM I PRACA – DAM RADĘ!

W domu jest dużo do zrobienia… ale nic się samo nie robi… jeśli ktoś to robi, to znaczy, że pracuje… ale nie ma z tego pieniędzy…bo pieniądze są z pracy zarobkowej. CZY DA SIĘ POGODZIĆ JEDNO I DRUGIE? Osoby mające problem z godzeniem roli rodzinnej i zawodowej Łużyckie Centrum Rozwoju serdecznie zaprasza na warsztaty „DOM I PRACA – DAM RADĘ!”, które odbędą się 18 grudnia (środa) 2013 r. w godz. 16.30-19.00 w sali konferencyjnej Galerii Łużyckiej.

06-12-2013

100 pytań do...

Myślisz nad własnym biznesem? Nie wiesz, czy jest sens zakładać własną firmę? Wątpisz, czy nadajesz się na przedsiębiorcę? Robisz coś dla ludzi i nie wiesz, że można na tym zarabiać? Wahasz się, czy Ci się opłaci? Wszystko już wiesz, oprócz tego, skąd wziąć na to pieniądze? Zastanawiasz się jakie są trendy i szanse? Myślisz jak zaczynali ci, którym się powiodło? DOWIEDZ  SIĘ  WIĘCEJ NA  SPOTKANIU "100 PYTAŃ DO..." - już 17 grudnia o godz. 16.30 w sali konferencyjnej Galerii Łużyckiej (tret). Wstęp wolny.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...