Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

04-04-2014

Spotkanie warsztatowe dotyczące Dnia Aktywnej Rodziny


ZAPROSZENIE

DLA PRZEDSTAWICIELI ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH Z TERENU MIASTA LUBAŃ NA SPOTKANIE WARSZTATOWE DOT. DNIA AKTYWNEJ RODZINY „DAR”

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” w Lubaniu, we współpracy z Łużyckim Centrum Rozwoju, zaprasza przedstawicieli lubańskich organizacji pozarządowych (stowarzyszeń, fundacji, klubów sportowych etc.) do udziału w spotkaniu warsztatowym dn. 9 kwietnia 2014 r. w godz. 16.00 do ok. 18.30 w Lubaniu dot. organizacji w VI.2014 r. Dnia Aktywnej Rodziny „DAR” – festynu z udziałem lubańskich organizacji pozarządowych.

04-04-2014

Podwójny jubileusz Złotych Godów

W sobotę w Sali Ślubów miejskiego ratusza miała miejsce wzruszająca uroczystość, dwie pary małżeńskie wraz z rodzinami i przyjaciółmi świętowały jubileusz Złotych Godów.

03-04-2014

Nowy wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia nowego wideoinformatora. Tym razem relacje na temat:

  • sadzenia drzew w Rynku,
  • wernisażu wystawy malarstwa Janusza Kulczyckiego,
  • konkursu poetyckiego,
  • spektaklu "Separacja?"

 

03-04-2014

Apel Burmistrza Miasta Lubań - tworzywa sztuczne

APEL
BURMISTRZA MIASTA LUBAŃ


Szanowni Państwo, w związku z docierającymi sygnałami od firmy odbierającej odpady, iż właściciele nieruchomości mimo wcześniej złożonej deklaracji, nie segregują odpadów, przypominam o konieczności segregowania odpadów i wrzucania ich do odpowiednio oznakowanych pojemników.

03-04-2014

Komunikat Burmistrza Miasta Lubań - wywóz odpadów

UWAGA MIESZKAŃCY!!!

Uprzejmie informuję, iż z dniem 1 kwietnia 2014 roku nastąpiła zmiana harmonogramu wywozu odpadów komunalnych i bioodpadów z następujących ulic: Leśna, Rzeczna, Żołnierska, Stawowa, Skalnicza, Prusa, Krótka, Lipowa, Groblowa, Fortowa, Bema, Aleja Niepodległości, Chopina. Odpady z w/w ulic odbierane będą w piątki.

02-04-2014

Sesja bogata w treści

Marcowa sesja Rady Miasta obfitowała w fakty i decyzje istotne z punktu widzenia lubanian. Reprezentujący ich rajcy podczas obrad skupili się na temacie pomocy społecznej oraz działaniach lubańskich placówek kulturalnych, podjęli również kilka ważnych dla życia miasta decyzji, dotyczących między innymi stawek na pływalni MOSiR, wsparcia dla Lokalnego Inkubatora Organizacji Pozarządowych (Dolnośląski Punkt Konsultacyjno-Doradczy) oraz programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Lubań w 2014 roku.

02-04-2014

Nowe drogi w budowie

Budżet Lubania na rok 2014 zakłada bardzo dużą inwestycję w miejskie drogi. Łącznie ma to kosztować prawie 4 miliony złotych. Wybierając drogi do remontu brano pod uwagę oczywiście ich stan, a także opinię mieszkańców i radnych miejskich i w szczególności wcześniejsze środki przeznaczane na ich remont.

02-04-2014

Oświadczenie Burmistrza Miasta Lubań Arkadiusza Słowińskiego

W związku z informacją, która pojawiła się na portalu luban24.pl na temat mojej rezygnacji z  funkcji Burmistrza Miasta Lubań i przygotowywania się do startu w wyborach do Europarlamentu, informuję, że był to żart primaaprilisowy. 1 kwietnia rządzi się swoimi odwiecznymi prawami, wszystkie osoby, które mogły poczuć się zaniepokojone ewentualną destabilizacją w Lubaniu pragnę zapewnić, że nie mam żadnych politycznych planów kolidujących ze sprawowaniem urzędu burmistrza.  

 

01-04-2014

Oświadczenie Burmistrza Miasta Lubań Arkadiusza Słowińskiego

W związku z informacją, która pojawiła się na portalu luban24.pl na temat mojej rezygnacji z  funkcji Burmistrza Miasta Lubań i przygotowywania się do startu w wyborach do Europarlamentu, informuję, że jutro, tj. 2 kwietnia wydam oświadczenie w tej sprawie.

 

01-04-2014

Informacja PEC Lubań

Ze względu na wyjątkowo ciepłą zimę i nieosiągnięcie przez PEC Lubań planowego poziomu zużycia energii cieplnej informujemy, że w okresie 01.04.2014 r. - 15.04.2014 r. w godzinach 8.00-12.00 i 15.00-20.00 zwiększana będzie temperatura na kotle centralnym, skutkiem czego ciepło będzie intensywniej dostarczane do odbiorców. W efekcie grzejniki u odbiorców będą osiągać wyższe temperatury niż zazwyczaj. Zmiana ta jest bezpłatna dla odbiorców ciepła. Prosimy nie przykręcać grzejników a w przypadku zbyt wysokiej temperatury w użytkowanych pomieszczeniach obniżać ją poprzez otwarcie okien.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...