Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

16-04-2014

Przygoda z fotografią

Spotkania pokoleń przy starej i nowej fotografii „Mój Lubań” – pod taką nazwą Związek Harcerstwa Polskiego w Lubaniu realizuje zadanie dla mieszkańców śródmieścia Lubania. Organizator zaprasza na spotkania organizacyjne, które odbędą się 25.04 o godz. 16.30 i 26.04 godz. 10.00 w harcówce przy Gimnazjum nr 3 ul. Rybacka 16.  Prowadzone warsztaty umożliwią pogłębianie wiedzy oraz doskonalenie umiejętności z dziedziny fotografii, a także rozwijanie wrażliwości i kreatywności uczestników.

16-04-2014

Biskup z wizytą w Zakładzie Karnym w Zarębie

14 kwietnia 2014 roku Biskup Pomocniczy Diecezji Legnickiej ks. Bp Marek Mendyk po raz dwudziesty spotkał się z funkcjonariuszami i skazanymi w Zakładzie Karnym w Zarębie. Wart podkreślenia jest fakt, iż podczas sprawowanej Mszy świętej arcypasterz udzielił ośmiu skazanym sakramentu bierzmowania.

16-04-2014

Podróż w świat sztuki aktorskiej

Niezwykła podróż w świat sztuki aktorskiej i rozwój wewnętrznego „JA” czeka na seniorów uczestniczących w projekcie „Akademia Seniora”. Ćwiczenia z poprawnej wymowy, emisji głosu, interpretacja tekstów literackich i oczywiście występy na scenie – to wszystko czeka na lubańskich seniorów. Będą mogli nie tylko przyjemnie i twórczo spędzić czas, ale też odkryć swój talent.

16-04-2014

Inauguracja Akademii Seniora

Po raz kolejny Lubańscy seniorzy stanęli na wysokości zadania w zakresie przejmowania inicjatywy i pozytywnego nastawienia do nowych form spędzania czasu wolnego. 4 kwietnia br. uczestniczyli w spotkaniu inauguracyjnym Akademii Seniora, realizowanej przez Ośrodek Wsparcia Dziennego w ramach Programu Rewitalizacji Społecznej śródmieścia miasta Lubań.

16-04-2014

Fontanna do remontu

Lubańska fontanna jest jednym z powracających tematów. W obecnym kształcie funkcjonuje od lat siedemdziesiątych i zarówno jej wygląd, jak i sposób działania łagodnie mówiąc nie należą do najwspółcześniejszych. Już w tym roku się to zmieni.

15-04-2014

Pomoc społeczna w Lubaniu

Pomoc społeczna to jedno z najtrudniejszych zadań, jakie ma państwo wobec swoich obywateli. Dopóki sobie radzimy, nie zastanawiamy się nad tym, czy znajdzie się możliwość uzyskania wsparcia w momencie, kiedy radzić sobie przestaniemy. A stać się tak może z różnych powodów, bo życie nie składa się z samych sukcesów. Zgodnie z danymi przedstawionymi podczas marcowej Sesji Rady Miasta Lubań przez dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Beatę Jurak w samym Lubaniu w roku 2013 z różnych form świadczeń pomocy społecznej za pośrednictwem MOPS skorzystało 4,72 proc. ogółu mieszkańców, czyli 1.018 osób z 469 rodzin.

15-04-2014

Porządki na Orliku

W kwietniu br. ruszyły prace remontowe związane z remontem ogrodzeń kompleksu boisk sportowych „MOJE BOISKO ORLIK 2012” znajdującym się przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Lubaniu. Prace obejmują także wymianę piłkochwytów. Ponadto obiekt zostanie doposażony w nowy sprzęt m. in. bramki. Na remont wielofunkcyjnych boisk oraz doposażenie Burmistrz Miasta Lubań przeznaczył 40 000,00 zł.

15-04-2014

STREFA EKONOMICZNA ROZSZERZONA!

Oto decyzja, której wyglądaliśmy od dawna - we wtorek 8 kwietnia Rada Ministrów zwiększyła obszar Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości. Powiększy się ona o nowe tereny inwestycyjne w Jaworze, Mirsku i Bolkowie – i co najważniejsze dla mieszkańców naszego regionu – w Lubaniu. Wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik poinformowała o tym podczas wtorkowej konferencji prasowej w Bolkowie.

15-04-2014

Ograniczenia w ruchu na przejeździe kolejowym

W związku z planowanymi przez PKP w dniu 16.04.2014r. w godzinach od 9.00 do 12.00 pracami związanymi z naprawą usterki na przejeździe kolejowym - skrzyżowanie drogi gminnej 108991 D – ul. Dworcowej z drogą krajową nr 30 – ul. Warszawską w Lubaniu, na czas wykonywania przedmiotowych prac przejazd kolejowy będzie zamknięty a ruchem drogowym będą kierowali przeszkoleni pracownicy.

14-04-2014

Wyjątkowo i niepowtarzalnie na Jarmarku Wielkanocnym

Znużeni nieśmiertelnymi zakupami w marketach, zwłaszcza w okresie przedświątecznym, gdy tak ważne są dla nas tradycje, poszukujemy czegoś oryginalnego, ciekawego, smacznego, wyrazistego. Nie dziwne, że tegoroczny lubański Jarmark Wielkanocny, gdzie można było to wszystko znaleźć, był bardzo udany.  W przedświąteczną sobotę, tj. 12 kwietnia 2014 roku odbył się czwarty już Jarmark Wielkanocny.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...