Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

09-09-2013

Kolejne miliony z dotacji

Miasto pozyskało kolejne pieniądze na inwestycje, a wszystko to za pośrednictwem lubańskiej spółki miejskiej – mowa o Zakładzie Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu.

09-09-2013

Mobilny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Lubaniu w ramach gminnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi oprócz  już funkcjonującego stałego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Bazaltowej 1  w Lubaniu  w dniu 06.09.2013 r. zorganizował Mobilny PSZOK przy ul. K Jadwigi , gdzie będzie możliwe gromadzenie czasowe odpadów.

09-09-2013

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych serdecznie zaprasza do udziału w ósmej edycji konkur

Konkurs przeznaczony jest dla aktywnych Dolnoślązaków zarówno kobiet jak i mężczyzn, działających na rzecz innych osób oraz swojego najbliższego otoczenia, którzy swoim zaangażowaniem budują lepsze jutro. Jeżeli znasz kogoś wyjątkowego nie czekaj i zgłoś kandydaturę do naszego konkursu! 

06-09-2013

Mamy skatepark

Z początkiem września na lubańskich kartingach pojawiła się długo oczekiwana atrakcja. Profesjonalny skatepark od momentu oddania do użytku jest oblegany przez młodych ludzi lubiących sport z adrenaliną. Urządzenia mają wysoki standard, lubański skatepark obecnie wyróżnia się na tle innych istniejących w regionie.


06-09-2013

Na osłodę powrotu do szkoły - place zabaw na wypasie

Dwa całkiem nowe place zabaw – przy ulicy Lwóweckiej i Mostowej oraz doposażenie pięciu istniejących placyków - w ten sposób miasto Lubań pociesza najmłodszych, którzy właśnie zakończyli wakacje.

05-09-2013

Wizyta Parlamentarna Dolnoślązaków i Opolan w Brukseli

W dniach 26-29 sierpnia odbyła się 69 wizyta Parlamentarna Dolnoślązaków i Opolan w Brukseli. Jednym z jej uczestników był z-ca burmistrza Lubania Mariusz Tomiczek. Wraz z nim na zaproszenie Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego Lidii Geringer de Oedenberg w wizycie uczestniczyli laureaci konkursów o UE, wyróżniający się nauczyciele dolnośląskich i opolskich szkół, przedstawiciele mediów i współpracownicy biur parlamentarnych Pani Poseł.

04-09-2013

Przedsiębiorco - PAMIĘTAJ

30 września 2013 r. upływa termin: opłacenia trzeciej raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów zawierających alkohol w 2013 r. Wpłaty można dokonać w kasie Banku BGŻ Lubań lub na rachunek Urzędu Miasta Lubań - BGŻ Lubań 37 2030 0045 1110 0000 0082 4230. Niedokonanie opłaty w terminie skutkuje wygaśnięciem zezwoleń.

02-09-2013

Bezpieczniej przy ul. Armii Krajowej

W sierpniu ukończono prace przy budowie nowego dojazdu prowadzącego na zaplecze ciągu budynków zlokalizowanych przy ulicy Armii Krajowej. Inwestycja ma za zadanie poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego w tym rejonie.

29-08-2013

Zaproszenie - 74 rocznica napaści Sowietów na Polskę i Dzień Sybiraka

Starosta Lubański, Burmistrz Miasta Lubań, Wójt Gminy Lubań oraz Związek Sybiraków Koło w Lubaniu serdecznie zapraszają mieszkańców Powiatu Lubańskiego do udziału w oddziałowych uroczystościach religijno-patriotycznych obchodów 74 rocznicy napaści Sowietów na Polskę i Dnia Sybiraka, które odbędą się 17 września 2013 roku na Cmentarzu Komunalnym w Lubaniu

29-08-2013

Złote Gody

W piątek, 23 sierpnia Halina i Franciszek Grzybowscy obchodzili 50-tą rocznicę pożycia małżeńskiego. 50 lat temu para małżeńska przyrzekała sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. W związku z jubileuszem Złotych Godów, Państwo Grzybowscy zostali uhonorowani medalami przyznawanymi przez prezydenta Rzeczypospolitej za długoletnie pożycie małżeńskie.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...